САП спробує повторно заарештувати експомічницю Логвинського

Читать на русском
Антикорупційний суд направив на повторний розгляд клопотання про заочний арешт колишньої помічниці члена парламенту минулого скликання.
апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Апеляційна палата відправила на повторний розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді заочного взяття під варту колишньої помічниці народного депутата минулого скликання Георгія Логвинського, співзасновниці юридичної компанії «Анкіл» Марії Шевкопляс (раніше Швець), яку НАБУ і САП підозрюють в пособництві до заволодіння понад 54 млн грн у так званій справі «Золотого мандарину ойл».

Таке рішення 17 червня ухвалила колегія суддів палати Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, НАБУ і САП повідомили про підозру шести особам, в тому числі Шевкопляс, проте заочно. Також НАБУ оголосило її в розшук. Як стверджував адвокат підозрюваної, його клієнтка проживає в Ізраїлі.

Пізніше детектив і прокурор звернулися до ВАКС із клопотанням про заочний арешт Шевкопляс. 7 травня ВАКС закрив провадження за клопотанням. Не погодившись з таким рішенням, прокурор подав апеляційну скаргу. Вивчивши її, судді задовольнили скаргу частково, направивши клопотання на повторний розгляд.

За даними Судової влади України, клопотання призначили до розгляду на 8 липня.

Нагадаємо, слідство встановило, що підозрювані впродовж 2013-2016 рр. організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини: ввели в оману європейську інституцію не поінформувавши її про всі обставин спірних правовідносин.

Зокрема, у вересні 2013 року представник ТОВ «Золотой мандарин ойл», підконтрольного колишньому народному депутату України, за вказівкою останнього підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Однак, як з'ясували детективи НАБУ під час досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, «Золотой мандарин ойл» за його реалізацією до виконавчої служби не звертався. Та про цей факт компанія ЄСПЛ не повідомила. Так само, як і приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги до ПАТ «Київенерго» на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екснародним депутатом-організатором схеми, що сталося за пів року до звернення до ЄСПЛ.

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ колишній народний обранець домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу «Золотого мандарину ойл» 54,179 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами. У лютому 2016 року Мін'юст перерахувало вказану суму коштів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал