Рік і чотири місяці роботи президента: як Зеленський виконує обіцянки

Читать на русском

«Слово і діло» продовжує стежити за тим, як президент України Володимир Зеленський виконує обіцянки. У момент публікації матеріалу глава держави дав 555 обіцянок, з урахуванням передвиборчих і програмних. Якщо рахувати з дня інавгурації (20 травня 2019 року), то в Зеленського зараз 287 обіцянок у процесі виконання, 116 – виконані і 67 – не виконано.

З 20 серпня до 20 вересня глава держави дав 33 обіцянки, виконав – 5, провалив – 4.

Усі обіцянки Володимира Зеленського можна подивитися в його профілі на сайті. Як аналітики «Слово і діло» відстежують виконання обіцянок політиків, можна прочитати тут.

Які обіцянки виконав президент за останній місяць

Наприкінці червня Зеленський вийшов до шахтарів, які протестували під Офісом президента, і пообіцяв зробити все для виплати боргів із зарплати на шахті «Надія» (Львівська область). «Я вам обіцяю – ми все зробимо. Дайте мені пару днів. Я зараз розберуся з Центренерго, чому вони не платять гроші. Їдьте додому до своїх родин, я розберуся», – запевнив він.

Для виплати боргів уряд забезпечив виділення 8,7 млн грн за вугільну продукцію, кошти вже надійшли на рахунки шахти. Крім того, Верховна рада ухвалила зміни до бюджету, згідно з якими на закриття боргів перед гірниками шахти «Надія» виділяється 47 млн грн. Тож обіцянка виконана.

Зеленський виконав обіцянку про те, що з вересня виростуть зарплати медиків. Кабінет міністрів ухвалив постанову щодо підвищення зарплати медикам, які працюють в установах спеціалізованої та екстреної медичної допомоги. Лікарі додатково отримають близько 3,5 тисяч гривень на місяць.

Незважаючи на труднощі з фінансуванням, виконана обіцянка почати будувати аеропорт у Дніпрі вже в цьому році. Після внесення змін до держбюджету-2020 через коронавірус фінансування будівництва скоротили з 1 млрд гривень до 100 млн. Але все ж 15 вересня стартували роботи з будівництва злітно-посадкової смуги.

Крім того, як і обіцяв президент, цьогоріч уже відремонтували дорогу Сєвєродонецьк – Станиця Луганська. Дорожні роботи станом на вересень завершені, забезпечені на всьому маршруті.

Які зобов'язання за місяць провалив Зеленський

29 жовтня минулого року на інвестиційному форумі в Маріуполі президент пообіцяв зустрітися з представниками руху «Ні – капітуляції». Пройшов майже рік, але обіцяна зустріч не відбулася. За інформацією Донецької обладміністрації представники «Штабу опору капітуляції» надсилали до ОДА й президентові листа з пропозицією зустрічі, а в ОПУ заявили, що немає інформації про проведення такої зустрічі.

Провалена обіцянка побудувати за цей рік три аеропорти, про це Зеленський говорив у листопаді 2019-го. Нещодавно в інтерв'ю «Слово і діло» міністр інфраструктури Владислав Криклій пояснив, що під будівництвом нових аеропортів слід розуміти – «оновлені фактично, тому що аеропорти у нас залишилися в обласних центрах ще з радянських часів». Перший – аеропорт «Одеса»: побудована злітна смуга, до кінця року планують ввести в експлуатацію. Другий – аеропорт «Дніпро»: цьогоріч тільки почалися підготовчі будівельні роботи в новому аеродромі. Третій – аеропорт «Ужгород»: планується підписати угоду про використання частини повітряного простору Словаччини, що дозволить розблокувати його роботу. Оскільки аеропорти не оновлені, обіцянка не виконана.

Також Зеленський не виконав обіцянку у 2020 році побудувати нову дорогу до порту Одеси. Тендер для будівництва на 2,2 млрд грн оголосили тільки 11 вересня, саме будівництво планують завершити до кінця 2022.

Президент не зміг забезпечити перегляд фінансування програми «Доступне житло» на друге півріччя 2020-го. Після низки змін до держбюджету фінансування програми не відновили, у проєкті бюджету на 2021 рік фінансування також не передбачено.

Обіцянки Зеленського за попередній місяць можна подивитися тут.

Нагадаємо, «Слово і діло» писало про те, які обіцянки президента Володимира Зеленського опинилися під загрозою зриву через недостатнє фінансування в проєкті держбюджету на 2021 рік.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: