НАБУ розслідує ще одну справу про підкуп голови ДАЗВ

Читать на русском
У Національному бюро розслідують ще одну справу за фактом висловлювання пропозиції надання неправомірної вигоди тимчасовій керівниці Держагентства.
Катерина Павловафото: ДАЗВ

Національне антикорупційне бюро розслідує ще одне кримінальне провадження, в якому досліджується висловлювання пропозиції надання неправомірної вигоди колишній тимчасовій виконувачці обов'язків Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Катерині Павловій.

Про це йдеться в рішенні Вищого антикорупційного суду від 7 липня, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, детективи НАБУ вже повідомили про підозру генеральному директору державного спеціалізованого підприємства «Об'єднання «Радон» Ігорю Буксанчуку у наданні неправомірної вигоди Павловій. Вони встановили, що 27 лютого Буксанчук надіслав Павловій лист з проханням погодити йому виплату премії за 4 квартал 2019 року. Також 4 березня він надіслав їй лист з проханням погодити йому виплату річної премії відповідно до контракту.

Вже 5 березня в кабінеті тимчасової голови ДАЗВ гендиректор «Радону» висловив їй пропозицію надання неправомірної вигоди за призначення йому премій. При цьому зазначив, що розмір неправомірної вигоди прямо залежить від розміру нарахованих йому премій і буде складати 50% від них. 18 березня під час зустрічі з Павловою Буксанчук підтвердив останній раніше надану пропозицію про передання неправомірної вигоди за встановлення йому премій та роз'яснив їй що згідно з контрактом та постановою Кабінету міністрів Україні рішення про розмір премії за підсумками роботи за квартал та за рік ухвалює саме вона.

25 березня підозрюваний в приміщенні ДАЗВ попросив Павлову про встановлення йому премії за підсумками роботи за 4 квартал 2019 року в розмірі 300% від посадового окладу, а також встановлення йому премії за підсумками роботи за 2019 рік в розмірі 15 окладів. При цьому Буксанчук зазначив, що розмір неправомірної вигоди, яку він пропонує тимчасовій голові Держагентства за встановлення йому премій в таких розмірах, буде складати 300 тисяч гривень. Пізніше в месенджері WhatsApp гендиректору «Радону» написав Павловій, що забув про 19,5% податку з таких премій, а значить сума неправомірної вигоди буде зменшена.

29 березня йому погодили премії в розмірі 290% за 4 квартал 2019 року, а також встановлення йому премії за підсумками роботи за 2019 рік в розмірі 15 окладів. 8 квітня Буксанчук у кабінету Павлової передав їй 210 тис. грн. Лише 27 квітня йому повідомили про підозру.

Водночас детективи НАБУ порушили ще одне кримінальне провадження за фактом висловлення тимчасовій виконувачці обов'язків голови ДАЗВ Павловій пропозиції про надання неправомірної вигоди за прийняття рішення в інтересах особи. Вказані факти встановлені під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій стосовно ексголови ДАЗВ. Тому детектив і прокурор просили дозволу використати ці НСРД у межах другого провадження. ВАКС клопотання задовольнив.

Нагадаємо, суд визначив заставу гендиректору ДСП «Радон». Пізніше Буксанчука тимчасово відсторонили від посади.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал