Справа «Золотого мандарину»: розшукуваного фігуранта заарештували

Читать на русском
Антикорупційний суд задовольнив клопотання детектива погодженого з прокурором про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою стосовно фігуранта.
Фелікс Козаков

Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту директора юридичної компанії «Анкіл» Фелікса Козакова, якого НАБУ і САП підозрюють в організації заволодіння понад 54 млн грн у так званій справі «Золотого мандарину ойл».

Таке рішення 22 червня ухвалила слідча суддя ВАКС Катерина Широка, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, НАБУ і САП повідомили про підозру шести особам, серед яких був і Козаков. З'ясувалося, що він переховується за кордоном і тому йому повідомили про підозру заочно. Пізніше НАБУ оголосило підозрюваного в розшук.

Оскільки, за даними слідства, Козаков переховується від НАБУ і САП, детектив просив заочно заарештувати його. Прокурор САП клопотання підтримав і додатково зазначив, що Козакова обґрунтовано підозрюють в організації правопорушення.

Як встановив суддя, через переховування підозрюваного за кордоном детектив НАБУ вручив повідомлення про підозру майстру технічної дільниці ЖЕД «Хрещатик», тобто за місцем реєстрації та відомим останнім місцем мешкання Козакова. Цього представника ЖЕД «Хрещатик» було ідентифіковано за його посвідченням. Тому директор юркомпанії «Анкіл» набув статусу підозрюваного. Вивчивши клопотання, суддя його задовольнила і заочно заарештувала Козакова.

Раніше НАБУ вже намагалося заочно заарештувати Козакова. Тоді ВАКС відмовив, оскільки фігурант нібито не набув статусу підозрюваного. Проте апеляційна палата ВАКС не погодилася з цим, але встановила, що слідство у справі зупинене і тому відмовила в арешті Козакова.

Нагадаємо, слідство встановило, що підозрювані впродовж 2013-2016 рр. організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини: ввели в оману європейську інституцію не поінформувавши її про всі обставин спірних правовідносин.

Іменем «Золотого мандарина»: у чому підозрюють чиновників уряду ЯценюкаКолишній заступниці міністра юстиції та екс-урядовому уповноваженому в справах ЄСПЛ оголосили підозри в справі заволодіння коштами.

Зокрема, у вересні 2013 року представник ТОВ «Золотой мандарин ойл», підконтрольного колишньому народному депутату України, за вказівкою останнього підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Однак, як з'ясували детективи НАБУ під час досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, «Золотой мандарин ойл» за його реалізацією до виконавчої служби не звертався. Та про цей факт компанія ЄСПЛ не повідомила. Так само, як і приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги до ПАТ «Київенерго» на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екснародним депутатом-організатором схеми, що сталося за пів року до звернення до ЄСПЛ.

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ колишній народний обранець домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу «Золотого мандарину ойл» 54,179 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами. У лютому 2016 року Мін'юст перерахувало вказану суму коштів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал