Справа «Золотого мандарину»: суд заарештував майно підозрюваної

Читать на русском
Антикорупційний суд задовольнив клопотання детектива про накладання арешту на майно підозрюваної з метою можливої спецконфіскації.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Суд заарештував майно Марії Шевкопляс, яку Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у причетності до заволодіння понад 54 млн грн.

Таке рішення 23 січня ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомляє «Слово і Діло».

22 січня НАБУ і САП заочно повідомили про підозру Шевкопляс, оскільки вона переховується за кордоном. Тому детективи подали до суду клопотання про накладання арешту на її майна, а саме: квартиру та автомобіль Honda CR-V 2015 року випуску. Суд клопотання задовольнив.

Пізніше адвокат підозрюваної подав клопотання про зняття арешту. На його думку, Шевкопляс не набула статусу підозрюваної, протягом двох останніх років не проживає в Україні, а квартира набута в законний спосіб. Вивчивши клопотання, суддя залишив його без задоволення. Суддя вказав, що арешт на майна накладено правомірно та з метою можливої спецконфіскації як міри покарання.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру у заволодінні понад 54 млн грн шістьом особам. Слідство встановило, що підозрювані впродовж 2013-2016 рр. організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини: ввели в оману європейську інституцію не поінформувавши її про всі обставин спірних правовідносин.

Так, у вересні 2013 року представник ТОВ «Золотой Мандарин Ойл», підконтрольного колишньому народному депутату України, за вказівкою останнього підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Однак, як з'ясували детективи НАБУ під час досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, «Золотой Мандарин Ойл» за його реалізацією до виконавчої служби не звертався. Та про цей факт компанія ЄСПЛ не повідомила. Так само, як і приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги до ПАТ «Київенерго» на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екснародним депутатом-організатором схеми, що сталося за півроку до звернення до ЄСПЛ.

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ колишній народний обранець домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу «Золотого Мандарину Ойл» 54,179 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами. У лютому 2016 року Мін'юст перерахувало вказану суму коштів.

У межах цієї справи підозрюваною стала колишня перша заступниця міністра юстиції Наталія Бернацька, якій обрали запобіжний захід у вигляді застави. Пізніше вона внесла гроші.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: