ВАКС залишив під заочним арештом ексдиректора Державного інституту

Читать на русском
Апеляційна палата залишила без змін рішення про заочний арешт підозрюваного у справі розтрати майже 70 млн грн.
апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Апеляційна палата залишила під заочним арештом колишнього директора державного підприємства «Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості та продуктів органічного синтезу» (УкрДІАП) Олександра Барабаша, якого НАБУ і САП підозрюють у розтраті 67,31 млн грн.

Таке рішення 26 травня ухвалила колегія суддів палати Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Барабашу заочно повідомили про підозру, оскільки він переховується за кордоном. За даними детективів НАБУ, 22 квітня 2016 року ексдиректор УкрДІАП вилетів з аеропорту «Бориспіль» до столиці Білорусі Мінську і не повертався до України. Його оголосили в розшук, у тому числі міжнародний шляхом винесення постановим детективом НАБУ.

Тому детектив НАБУ і прокурор САП вирішили заочно взяти під варту Барабаша. Вивчивши клопотання, суддя його задовольнив. Проте адвокат підозрюваного вирішив оскаржити це рішення. Втім апеляційна палата ВАКС залишила скаргу без задоволення.

Детективи і прокурори встановили, що протягом 2013 - 2015 років директор державного інституту уклав 13 зовнішньо-економічних договорів на придбання товарів та послуг із 9 офшорними компаніями. Відповідно до зазначених контрактів інститут здійснював попередню 100% оплату на розрахункові рахунки цих компаній, проте фактично товари до ДП «УкрДІАП» не поставлялися і роботи за цими контрактами не виконувалися.

У подальшому, з метою приховати злочинну діяльність з розтрати коштів державного підприємства використовувались фіктивні документи про нібито залучення іноземних компаній до робити над проєктами інституту. Однак, як з'ясувалось під час розслідування працівники «УкрДІАП» самостійно працювали над проектними роботами інституту і будь-яких консультацій, послуг чи допомоги їм від іноземних компаній не надходило. Таким чином укладення директором «УкрДІАП» вказаних контрактів не мало ділової та економічної мети, а слугувало лише способом вчинення злочинів.

За даними «Слово і діло», у справі фігурували такі компанії: FUKUYAMA INVEST LP, EUROPE INTER CORP LP, UNITED CAPITAL LP, ELITE HOUSE LLP, CORPORATIVE CENTRE LLP, PENNINGTON CONSULTING SA, FIARAY COMPANY SA і CRUMLIN CORPORATION SA. У вказаних фірм планувалася нібито купівля насосів, 16 iMac, фільтрів та інших товарів, які не постачалися. Одержанні офшорами кошти були виведені на рахунки інших офшорних фірм.

Нагадаємо, НАБУ надіслало до Шотландії запит у справі Інституту азотної промисловості. Раніше Бюро вирішило вивчити рух коштів УкрДІАП.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал