ВАКС заочно заарештував ексдиректора Держінституту азотної промисловості

Читать на русском
Антикорупційний суд задовольнив клопотання детектива та прокурора про заочний арешт підозрюваного у справі.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту колишнього директора державного підприємства «Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості та продуктів органічного синтезу» (УкрДІАП) Олександра Барабаша, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у розтраті 67,31 млн грн.

Таке рішення 13 травня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Барабашу заочно повідомили про підозру, оскільки він переховується за кордоном. За даними детективів НАБУ, 22 квітня 2016 року ексдиректор УкрДІАП вилетів з аеропорту «Бориспіль» до столиці Білорусі Мінську і не повертався до України. Його оголосили в розшук, у тому числі міжнародний шляхом винесення постановим детективом НАБУ.

Тому детектив НАБУ і прокурор САП вирішили заочно взяти під варту Барабаша. Вивчивши клопотання, суддя його задовольнив.

Детективи і прокурори встановили, що протягом 2013 - 2015 років директор державного інституту уклав 13 зовнішньо-економічних договорів на придбання товарів та послуг із 9 офшорними компаніями. Відповідно до зазначених контрактів інститут здійснював попередню 100% оплату на розрахункові рахунки цих компаній, проте фактично товари до ДП «УкрДІАП» не поставлялися і роботи за цими контрактами не виконувалися.

У подальшому, з метою приховати злочинну діяльність з розтрати коштів державного підприємства використовувались фіктивні документи про нібито залучення іноземних компаній до робити над проєктами інституту. Однак, як з'ясувалось під час розслідування працівники «УкрДІАП» самостійно працювали над проектними роботами інституту і будь-яких консультацій, послуг чи допомоги їм від іноземних компаній не надходило. Таким чином укладення директором «УкрДІАП» вказаних контрактів не мало ділової та економічної мети, а слугувало лише способом вчинення злочинів.

За даними «Слово і діло», у справі фігурували такі компанії: FUKUYAMA INVEST LP, EUROPE INTER CORP LP, UNITED CAPITAL LP, ELITE HOUSE LLP, CORPORATIVE CENTRE LLP, PENNINGTON CONSULTING SA, FIARAY COMPANY SA і CRUMLIN CORPORATION SA. У вказаних фірм планувалася нібито купівля насосів, 16 iMac, фільтрів та інших товарів, які не постачалися. Одержанні офшорами кошти були виведені на рахунки інших офшорних фірм.

Нагадаємо, НАБУ надіслало до Шотландії запит у справі Інституту азотної промисловості. Раніше Бюро вирішило вивчити рух коштів УкрДІАП. Також детективи відправили запит про міжнародну допомогу до Естонії.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал