Зеленський вшанував пам'ять героїв-чорнобильців

Читать на русском
Президент України Володимир Зеленський вшанував пам'ять героїв-чорнобильців у річницю аварії на ЧАЕС.

Президент України Володимир Зеленський вшанував пам'ять героїв-чорнобильців у річницю аварії на ЧАЕС.

Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

«34 роки тому на українській землі сталася небачена трагедія: мирний атом, покликаний полегшувати життя і покращувати добробут людей, вийшов з-під контролю і став загрозою для всього живого на великій території навколо Чорнобильської атомної електростанції та далеко за її межами. Для подолання наслідків аварії на той час не вистачало навичок і знань, спеціальної техніки та обладнання. Проблему серйозно ускладнили дії тодішнього керівництва СРСР, яке до останнього намагалося приховати справжні наслідки катастрофи, наражаючи на смертельну небезпеку сотні тисяч громадян: і тих, хто боровся із наслідками вибуху на четвертому енергоблоці, і просто мешканців навколишніх територій. У цей день ми схиляємо голови перед світлою пам'яттю героїв, які врятували майбутнє від радіаційної небезпеки і відійшли у вічність», - зазначив Зеленський.

Рік після виборів: у чому найслабше місце внутрішньої політики ЗеленськогоЗа 11 місяців президентства Володимира Зеленського кадрове питання виявилося найбільш проблемним.

Президент також висловив повагу ліквідаторам і добрі слова на адресу представників різних професій, які сьогодні забезпечують відновлення та розвиток територій, що зазнали радіоактивного забруднення, а також захищають ці землі від нових стихійних лих.

«Чорнобильська катастрофа - це без перебільшення лихо планетарного масштабу. Вона стала не тільки гірким уроком з нещодавнього минулого, а й застереженням на майбутнє. Планета Земля є колискою і будинком для всього людства, і тому її збереження є відповідальністю кожної людини і загальним боргом всіх націй світу. Переконаний, що запорукою розв'язання глобальних проблем сучасності, серед яких і Чорнобильська трагедія, і надалі залишатиметься міжнародна солідарність і злагоджена робота заради кращого майбутнього нинішнього і прийдешніх поколінь», - підкреслив Зеленський.

Нагадаємо, сьогодні відзначають 34-ту річницю аварії на Чорнобильській АЕС.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: