Вчителям збільшать оклад, але зменшать надбавки – Новосад

Читать на русском
МОН готує нову реформу в системі оплати праці вчителів, згідно з якою їхній оклад може збільшитися приблизно на третину.

Міністерство освіти і науки України готує концепцію реформування системи оплати праці вчителів.

Про це заявила голова МОН Ганна Новосад в інтерв'ю «Українській правді», коментуючи новий закон про повну загальну середню освіту.

За її словами, ключовими змінами щодо зарплат вчителів стане оптимізація вбік збільшення окладу і зменшення кількості надбавок.

Як міністр освіти Новосад виконує обіцянкиМіністр освіти і науки Ганна Новосад дала 63 обіцянки, виконала – три і дві вже провалила.

«І почнемо ми з надбавки за престижність праці, яка одна з перших повинна бути інтегрована в оклад. Ці граничні 30%, які виплачуються як надбавка, повинні перейти в оклад заробітної плати», – пояснила Новосад.

Вона зазначила, що за допомогою закону «Про загальну середню освіту» вчителям додали декілька надбавок, але радикальних змін документ не принесе. У зв'язку з цим МОН вирішило розробити концепцію реформи оплати праці вчителів окремо.

«І щоб не затягувати ухвалення закону статтею про заробітну плату, ми вирішили залишити систему, якою вона є, і почати напрацьовувати реформу заробітної плати окремо», – додала міністр.

Орієнтовні терміни розробки концепції, за словами Новосад, до кінця квітня 2020 року.

Нагадаємо, закон № 0901 «Про загальну середню освіту» Рада ухвалила в другому читанні 16 січня цього року.

Закон уже підписав голова парламенту Дмитро Разумков, тепер його повинен схвалити президент Володимир Зеленський.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал