Судді ОАСК поскаржилися на розслідування НАБУ та ГПУ

Читать на русском
Ті, хто підписав скаргу, стверджують, що розслідування НАБУ і ГПУ становлять загрозу незалежності судової системи України.

Судді Окружного адміністративного суду Києва звернулися до Вищої ради правосуддя з заявою про те, що Генеральна прокуратура і Національне антикорупційне бюро втручаються в здійснення ними правосуддя.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляється на сайті Судової влади України у четвер, 1 серпня.

Повідомлення надійшло до Вищої ради правосуддя від 11 суддів: Арсірія Р.О., Келеберди В.І., Погрібніченка І.М., Шулежка В.П., Амелехіна В.В., Клименчук Н.М., Кузьменко В.А., Огурцова А.П., Кузьменко А.І., Литвинової А.В. і глави Окружного адміністративного суду Києва Вовка П.

Згідно з повідомленням, судді Окружного адмінсуду вважають, що дії і заяви керівництва Управління спецрозслідування ГПУ і НАБУ «становлять загрозу незалежності судової системи України і є посяганням на її неупередженість».

За інформацією суддів, під час обшуків співробітники ГПУ і детективи НАБУ фактично заблокували всі приміщення суду, зокрема, кабінети, в яких знаходилися судді та працівники апарату, які не мали відношення до розслідування, а також громадяни, які прибули в суд для участі в розгляді справ.

Крім того, за даними суду, за результатами обшуку були вилучені оригінали матеріалів відкритих адміністративних справ, без залишення в суді їх копій, що «фактично призвело до неможливості здійснення правосуддя».

На думку Окружного адмінсуду, метою дій ГПУ і НАБУ був «тиск на суддів для ухвалення судових рішень, вигідних керівництву цих органів».

Нагадаємо, що 26 липня керівник Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що прокуратура в рамках розслідування кримінального провадження у справах Майдану підготувала повідомлення про підозру двом керівникам і двом суддям ОАСК за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) та організації прийняття завідомо неправосудних рішень.

За версією слідства, в ручному режимі приймалися рішення про звільнення певних членів ВККС і призначення інших, незважаючи на те, що «нібито організовувалися конкурси».

Згідно з інформацією, оприлюдненою у відеоролику на прес-конференції, глава ОАСК Павло Вовк створював штучні перешкоди в роботі окремих членів ВККС, організувавши подачу позовних заяв проти них у своєму ж суді. Також він організував перезавантаження комісії шляхом виключення з її складу непідконтрольних членів і введення туди лояльних йому людей.

26 липня детективи НАБУ і співробітники Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури почали обшуки в приміщенні ОАСК. 30 липня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підпише підозру суддям ОАСК, якщо у справі будуть надані доказові матеріали, інакше буде службова перевірка.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: