Однопартійна більшість в Україні несе ризики – посол ЄС

Читать на русском
Вибори були чесними і демократичними, тому говорити про узурпацію влади не доводиться, вважає посол ЄС.

Однопартійна більшість у Верховній Раді несе не тільки позитив, а й ризики.

Як пише «Слово і Діло», про це заявив посол ЄС в Україні Х’юг Мінгареллі в інтерв'ю Європейській правді, опублікованому в п'ятницю, 26 липня.

Карт-бланш «Слуги народу»: чим загрожує абсолютна владаГолова партії Слуга народу Дмитро Разумков заявив, що політсилі, ймовірно, не доведеться об'єднуватися з іншими партіями у Верховній раді.

«Ми сподіваємося, що це - можливість прискорити процес реформ. Що законопроекти, запропоновані Кабміном, більше не будуть застрявати в Раді. Я розумію, що однопартійна більшість несе не тільки позитив, а також означає ризики, але ми сподіваємося, що нове керівництво держави - мудрі люди, які використовують цю більшість заради позитиву», - сказав Мінгареллі.

Він також зазначив, що несправедливо говорити про «узурпацію влади», адже вибори були чесними і демократичними.

«Те, що Слуга народу отримала більшість, відображає волю українських громадян. Водночас ми сподіваємося, що нова більшість, по-перше, буде брати до уваги також думку опозиції, а по-друге - використовувати свою владу з хорошою метою, а саме для прискорення реформ», - додав посол.

Мінгареллі наголосив, що за останні роки в Україні відбулося чимало змін на краще в політичній, економічній і соціальній сферах.

«Відбулися дійсно вагомі реформи. Але водночас переважна більшість громадян продовжують жити в дуже непростих умовах. Ці люди не відчули впливу реформ на своє повсякденне життя. І саме це, на мою думку, пояснює, чому люди хотіли позбутися попереднього політичного класу», - сказав він.

Як повідомлялося, сьогодні ЦВК опрацювала всі електронні протоколи, згідно з якими Слуга народу отримує 254 місця у Верховній Раді.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.