Міжнародні спостерігачі розповіли про махінації на виборах

Читать на русском
Міжнародні спостерігачі розповіли про скупівлю голосів виборців, а також про клонування політичних брендів.

Міжнародні спостерігачі на парламентських виборах в Україні 2019 року розповіли про те, які махінації використовували кандидати.

Про це повідомляється в звіті Місії міжнародних спостерігачів, який представили на прес-конференції в Києві в понеділок, 22 липня, пише «Слово і Діло».

Однією з особливостей останньої парламентської кампанії в Україні стало «клонування» політичних брендів учасниками виборчих перегонів.

«Присвоєння бренду однієї з партій декількома кандидатами, які балотувалися шляхом самовисування, було однією з головних особливостей цих виборів, яке отримало назву «клонування», - сказано в звіті місії.

Практика скуповування голосів виборців також викликала серйозну стурбованість міжнародних спостерігачів.

«Давно поширена практика скуповування голосів серйозно стурбувала міжнародних спостерігачів. Її результатом стали 125 кримінальних проваджень», - відзначають у звіті.

Спостерігачі вказали, що була поширена практика підкупу за допомогою благодійності, роздачі безкоштовних продовольчих або медичних наборів, лотерейних квитків і нагород, проведення концертів, видачі готівки.

У місії міжнародних спостерігачів стверджують, що нинішнє законодавство України, що регулює фінансування виборчих кампаній, не забезпечує належну прозорість і підзвітність.

«Існуюча законодавча база, що регулює фінансування кампаній, не забезпечує належну прозорість і підзвітність. Станом на сьогодні вона дає можливість великим донорам неправомірно впливати на політику і волевиявлення виборців обсягом витрат на передвиборну кампанію», - йдеться в звіті.

При цьому спостерігачі відзначили, що передбачені санкції не можна назвати ні пропорційно заподіяним збитком, ні превентивними.

Нагадаємо, що раніше посли країн «Великої сімки» назвали дострокові парламентські вибори «конкурентними».

МЗС Росії також прокоментував вибори в Україні - там відзначили, що Росія буде оцінювати нову українську владу за її практичними справами.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал