«Справа Дубневича»: екс-помічнику нардепа залишили один обов'язок

Читать на русском
Столичний райсуд частково задовольнив клопотання антикорупційного прокурора про продовження обов'язків, покладених на першого заступника директора філії УЗ.

Суд продовжив дію лише одного обов'язку колишньому помічнику народного депутата Ярослава Дубневича, першому заступнику директору філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» Едуарду Пушкаренку.

Таке рішення 10 липня ухвалила слідча суддя Солом'янського районного суду міста Києва Вікторія Жовноватюк за результатами розгляду клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, НАБУ і САП спочатку заочно повідомили Пушкаренку про підозру, оскільки той переховувався за кордоном. Втім суд відмовився його заочно взяти під варту. Пізніше екс-помічник Дубневича повернувся в Україну і його затримали. Також суд обрав йому запобіжний захід у вигляді 5 мільйонів гривень застави. Київський апеляційний суд залишив це рішення чинним, попри скаргу САП.

Нещодавно суд продовжив Пушкаренку низку обов'язків: прибувати на першу вимогу; не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання або роботи; здати на зберігання закордонний паспорт і утримуватися від спілкування зі свідками, а також підозрюваними. Водночас йому скасували обов'язок не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу. Також суд повернув Пушкаренку закордонні паспорти.

Водночас САП подала клопотання про продовження обов'язків посадовцю філії УЗ. Вивчивши клопотання, суддя задовольнила його частково. Так, вона продовжила дію лише одного обов'язку – утримуватися від спілкування зі свідками та підозрюваними.

За версією слідства, Пушкаренко, голова правління-генеральний директор ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» Сергій Тараненко, його перший заступник Валерій Крячко, засновник-директор ТОВ «Арго» Антон Шевченко, директор ТОВ «Корпорація КРТ» Олег Місьонг і три працівники філії УЗ Андрій Степаненко, Тетяна Клепак і Захаревич причетні до заволодіння грошима УЗ. Правоохоронці вважають, що підозрювані протягом грудня 2015-березня 2017 організували закупівлю УЗ стрілочної продукції за завищеними цінами із залученням підконтрольних підприємств-посередників і таким чином заволоділи коштами філії ЦЗВ УЗ в сумі близько 93,28 млн грн.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: