В Україні хочуть провести перепис населення через смартфон

Читать на русском
Уряд збирається протестувати технологію перепису населення через гаджети - смартфони або планшети - у грудні поточного року.

Уряд збирається протестувати технологію перепису населення через гаджети - смартфони або планшети - у грудні поточного року.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку Степан Кубів у своєму блозі.

Чи є сенс робити пробний перепис населення в 2019 році?За перше півріччя 2018 року чисельність населення України скоротилася на 122,5 тисячі осіб і становить 42 мільйони 263,9 тисячі осіб.

«Як альтернативу паперовій анкеті ми пропонуємо громадянам самостійно заповнити відповідні дані в електронному кабінеті домогосподарства, наприклад через смартфон. Заповнена інформація буде захищена спеціальним шифруванням, щоб знеособити персональні дані під час передачі на центральний сервер», - зазначив він.

За словами Кубіва, для тих, хто не захоче або не зможе самостійно ввести дані в електронній формі, пропонуватимуть відповісти на питання анкети, яка буде у представників команди перепису на спеціальному смартфоні або планшеті.

«Ці дані захищені і будуть потрапляти на центральний сервер Держстату. В сумі вони дадуть нам розуміння соціології і демографії регіону, фактичної кількості жителів та іншу інформацію без її персоналізації», - написав віце-прем'єр.

Він повідомив, що після аналізу ефективності такого способу можна буде не лише провести перепис населення в 2020 році, але й перейти до наступного етапу - цифровізації інших подібних заходів - від електронних опитувань з важливих питань до виборів президента чи Верховної ради через смартфон.

Нагадаємо, Кабмін призначив плановий перепис населення на 2020 рік. За попередніми підрахунками, він обійдеться держбюджету в 2 млрд грн.

Попередній раз перепис проводився в 2001 році. За його результатами було встановлено, що в Україні проживає 48,5 млн осіб.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал