Соціологи спрогнозували явку виборців у другому турі

Читать на русском
Перед першим туром 62 відсотка опитаних стверджували, що точно прийдуть на вибори, ще 23 відсотка говорили, що швидше за все прийдуть, і в підсумку прийшли лише 63 відсотка.

У другому турі виборів 2019 явка виборців може бути нижчою від явки в першому турі.

Як пише «Слово і Діло», про це інтерв'ю РБК-Україна заявив директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Володимир Паніотто.

Президентські вибори в Україні: явка виборців і лідери за регіонамиЯвка на президентські вибори в Україні склала 62,78 відсотка. До другого туру виходять Володимир Зеленський і Петро Порошенко.

Він зазначив, що перед першим туром 62% опитаних стверджували, що точно прийдуть на вибори, ще 23% говорили, що швидше за все прийдуть, і в підсумку прийшли лише 63%.

«Зараз 54% говорять, що точно прийдуть, ще 18% - швидше за все. Виходячи з цього, можна прогнозувати явку приблизно у 55%», - підкреслив Паніотто.

У той же час, за його словами, позитивна для кандидата Володимира Зеленського соціологія може демобілізувався його виборців.

«У 2004 році протягом довгого часу Янукович вигравав у Ющенка. Багато хто до цього звик, і виборців Януковича прийшло менше, ніж виборців Ющенка, які навпаки були мобілізовані», - додав Паніотто.

Нагадаємо, за даними Центральної виборчої комісії, явка 31 березня перевищила 63%.

Також соціологи оприлюднили динаміку рейтингу Порошенка та Зеленського.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: