Супрун розповіла, чим небезпечні контактні зоопарки

Читать на русском
Багато тварин у контактних зоопарках страждають, живучи в таких умовах, а відвідувачі зоопарків ризикують захворіти небезпечними хворобами, які не лікують антибіотики.

Багато тварин у контактних зоопарках страждають, живучи в таких умовах, а відвідувачі зоопарків ризикують захворіти небезпечними хворобами, які не лікують антибіотики.

Про це в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила на своїй сторінці в Facebook, передає «Слово і Діло».

Супрун назвала кілька причин, чому не варто відвідувати такі зоопарки й чому їх слід заборонити.

Віталій КличкоМіський голова Києва
Кличко обіцяє, що першу чергу зоопарку відкриють навесні 2018 рокуСказано 24 серпня 2017 р.Статус обіцянки: Не виконано

По-перше, проблема полягає в умовах утримання тварин - в більшості контактних зоопарків звірі на все життя позбавляються вигулу, простору для прогулянок і умов для нормального розмноження.

«У таких зоопарках тварини мають недостатньо простору. Незалежно від розміру вольєрів або наявності у них певних елементів - це жодним чином не замінює тваринам дику природу. Звірі часто страждають від нестачі свіжого повітря, світла, від надмірної ваги і нестачі руху. Через це вони гинуть набагато раніше, ніж якби залишилися жити в природному середовищі», - розповіла в. о. міністра охорони здоров'я.

По-друге, тварини можуть мати психічні розлади. Супрун зазначила, що від постійного контакту із людьми, обмеженого простору, важких умов для нормального життя і розмноження і порушення життєвого ритму, у тварин часто з'являється стереотипна поведінка. Вони постійно ходять, похитують головою, розгойдуються з боку в бік, вдаряючись в стінки вольєру, сидять нерухомо на одному місці або навіть кусають самі себе - це все ознаки стресу, депресії, нудьги та психозу.

«Розпізнати таку поведінку не завжди легко - часто власники контактних зоопарків самі не помічають цих ознак у тварин. Якщо ці ознаки все ж помітні, деякі власники спеціально дають тваринам антидепресанти або транквілізатори, намагаючись контролювати їхню поведінку», - пояснила Супрун.

Вона також звернула увагу на те, що відвідування такого роду зоопарків може мати негативний вплив на дитину й більш того - бути небезпечним. В.о. міністра охорони здоров'я наголосила, що найпоширенішою травмою в контактних зоопарках є укуси і подряпини від тварин.

«Деякі батьки вважають, що контактні зоопарки вчать дітей гармонійного співіснування з тваринами і взаємодії з природою. Насправді така взаємодія має відбуватися саме в природному середовищі тварин, а не в закритому приміщенні зі скляними клітками. Тому така «розвага» формує у дитини спотворене уявлення про те, що тварина є не більше ніж іграшкою в руках людини», - додала Супрун.

Окрему увагу в. о. міністра охорони здоров'я звернула на те, що дикі тварини є носіями великої кількості захворювань. Серед них кампилобактеріоз, сальмонельоз, лістеріоз, бруцельоз та багато інших.

Зокрема, небезпеку контактних зоопарків показало дослідження, представлене в цьому році на Європейському конгресі клінічної мікробіології та інфекційних захворювань (ECCMID) в Амстердамі.

«Дослідники проаналізували бактерії, сконцентровані в найбільших контактних зоопарках. З'ясувалося, в цих місцях поширені антибіотикорезистентні бактерії, тобто ті, які не лікують антибіотики. Для аналізу вчені відібрали вісім зоопарків. Серед зібраних матеріалів була проба із 228 тварин, що належать до 42 різних видів (шкіри, хутра або пір'я). Тобто тих ділянок, з якими часто взаємодіє відвідувач. У знайдених бактеріях виявили стійкі до протидії мікроби», - констатувала Супрун.

Простіше кажучи, контактні зоопарки можуть передавати небезпечні бактерії, способів боротьби з якими не існує.

Раніше Супрун розповіла, які напої найкорисніші для вживання.

Також нагадаємо, Супрун назвала місце, де проводять достовірні аналізи.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...