Справа «Дубневича»: екс-помічнику нардепа хотіли збільшити заставу

Читать на русском
Антикорупційні правоохоронні органи клопотали про значне збільшення розміру застави колишньому помічнику нардепа.
Солом'янський суд Києвафото: «Слово і Діло»

Суд відмовився збільшувати заставу колишньому помічнику народного депутата Ярослава Дубневича, екс-першого заступника начальника філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» Едуарду Пушкаренку.

Таке рішення 2 квітня ухвалила слідча суддя Солом'янського районного суду міста Києва Вікторія Жовноватюк за результатами розгляду клопотання Національного антикорупційного бюро погодженого Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, НАБУ і САП спочатку заочно повідомили Пушкаренку про підозру, оскільки той переховувався за кордоном. Втім суд відмовився його заочно взяти під варту. Пізніше екс-помічник Дубневича повернувся в Україну і його затримали. Також суд обрав йому запобіжний захід у вигляді 5 мільйонів гривень застави. Київський апеляційний суд залишив це рішення чинним, попри скаргу САП.

У зв'язку з цим детектив НАБУ і прокурор САП попросили суд збільшити розмір застави Пушкаренку. Однак суддя Жовноватюк відмовила в його задоволенні.

За даними журналіста «Слова і Діла», правоохоронці просили суд збільшити розмір застави до рівня завданих збитків – 93,28 млн грн.

За версією слідства, Пушкаренко, голова правління-генеральний директор ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» Сергій Тараненко, його перший заступник Валерій Крячко, засновник-директор ТОВ «Арго» Антон Шевченко, директор ТОВ «Корпорація КРТ» Олег Місьонг і три працівники філії УЗ Андрій Степаненко, Тетяна Клепак і Захаревич причетні до заволодіння грошима УЗ. Правоохоронці вважають, що підозрювані протягом грудня 2015-березня 2017 організували закупівлю УЗ стрілочної продукції за завищеними цінами із залученням підконтрольних підприємств-посередників і таким чином заволоділи коштами філії ЦЗВ УЗ в сумі близько 93,28 млн грн.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: