Список журналістів ВР, які працюють на РФ, склали в СБУ

Читать на русском
Вікторія Сюмар заявила, що має частину подань від Служби безпеки України про те, що деякі акредитовані у парламенті журналісти співпрацюють з російськими спецслужбами.
Ілюстративне фото.

Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила, що має частину подань від Служби безпеки України про те, що деякі акредитовані у парламенті журналісти співпрацюють з російськими спецслужбами.

Як пише «Слово і Діло», про це вона розповіла в інтерв’ю «Укрінформу».

ЗМІ перестануть пускати в кулуари Ради: в чому проблема та як вирішити конфлікт?Комітет із питань регламенту та організації роботи Верховної Ради запропонував не пускати журналістів у кулуари парламенту. Ініціативу оцінили експерти.

«У мене є частина подань від Служби безпеки України, що такі «журналісти» співпрацюють з російськими спецслужбами. Вони спочатку провокують певні ситуації, знімають їх, а потім вирізають фрагменти відео і передають їх російським телеканалам», - заявила нардеп. За її словами, це робиться для інформаційної війни проти України: спочатку спровокувати, а потім активно масовано використовувати це в засобах пропаганди.

Вона додала, що потреба в регулюванні порядку акредитації журналістів до ВР вже «перезріла».

«4 тисячі акредитованих журналістів у Верховній Раді — це маразм. Більша частина цих людей займається там казна-чим, але не висвітленням діяльності парламенту», - стверджує очільниця комітету.

Політик вважає, що спікер парламенту має підписати відповідне положення про акредитацію, якщо не вдається ухвалити відповідний закон.

Говорячи про свій законопроект, який мав зобов'язати журналістів акредитовуватися на кожну сесію Ради окремо, Сюмар зазначила, що відкликала його через непорозуміння зі ЗМІ.

«Оскільки був величезний ґвалт журналістської спільноти, бо акредитовуватися на кожну сесію — це, мовляв, велика незручність, я відкликала згаданий законопроект. Але насправді це створює проблему для самих журналістів, які не можуть нормально працювати у Верховній Раді, тому що одночасно з ними там перебуває багато незрозумілих людей», - сказала нардеп.

При цьому вона запевнила, що Комітет з питань питань свободи слова та інформаційної політики ухвалить ще кілька рішень про позбавлення акредитації парламентських журналістів, «щоб не кортіло всім підряд акредитовуватись і займатись інформаційним кілерством на замовлення одних гравців проти інших».

Нагадаємо, у грудні 2017 року глава комітету з питань свободи слова Вікторія Сюмар 13 грудня зареєструвала у Верховній Раді законопроект №7395, що пропонує зобов'язати парламентських журналістів акредитовуватися на кожну сесію окремо.

Також регламентний комітет ВР пропонував вилучати в журналістів відео з народними депутатами, зняте в парламенті, якщо депутат особисто не дав дозволу на таку зйомку або заперечив проти неї.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал