Одеська влада не намагається повернути переплачені Трухановим мільйони

Читать на русском
Одеська міська рада майже рік не вчиняє жодних дій для повернення до бюджету 95 млн грн, які були переплачені під час купівлі будівлі для нової мерії.

Одеська міська рада майже рік не вчиняє жодних дій для повернення до бюджету 95 млн грн, які були переплачені під час купівлі будівлі для нової мерії.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, яка у суді проти мера Одеси Геннадія Труханова та ще кількох осіб представляє обвинувачення у привласненні коштів на нову мерію, пише «Слово і Діло».

«Під час досудового розслідування експертним шляхом встановлено, що ринкова вартість придбаної будівлі заводу «Краян» для розміщення нової мерії на час купівлі була вдвічі завищена», – нагадує прокуратура.

Після цього, міська рада уклала новий договір із фірмою-продавцем, нібито домовившись про двічі меншу вартість. Тепер Одеса мала заплатити власнику будівлі не 185 млн грн, які вже фактично були перераховані і арештовані слідством, а 90 млн.

Переплачені 95 млн грн продавець мав повернути до бюджету протягом 14 днів.

«Проте з’ясувалося, що Одеська міська рада майже рік не вчиняє жодних заходів для стягнення з товариства «Девелопмент Еліт» частини коштів, що не були арештовані. На запит прокурора чиновники повідомили, що чекають у кримінальному провадженні вироку, замість того щоб у претензійно-позовному порядку повернути до бюджету ці кошти», – кажуть у САП.

Як відомо, майно заводу «Краян» 10 лютого 2016 року в результаті аукціонів було продано фірмі UAB Naster за 11,53 млн грн. Представник «Укртекстільмаш» просив визнати недійсними зазначені торги, оскільки заводом «Краян» частину грошових вимог фірми не була погашена. Однак Господарський суд Одеської області відмовив у задоволенні заяви.

У зв'язку з цим, адвокат «Укртекстільмаш» подав апеляційну скаргу. У ній він додав, що весь майновий комплекс заводу «Краян» був проданий за 11,53 млн грн, у той час як одна будівля з цього комплексу була придбана Одеською міською радою за 185 млн грн. Йдеться про будівлю, яку Одеська міськрада купила за завищеною ціною для розміщення в ньому мерії. За вказані дії судять чинного мера Одеси Геннадія Труханова, його заступника Павла Вугельмана та інших осіб.

Також представник фірми в обґрунтування заяви вказав, що, згідно з експертизою, майновий комплекс заводу «Краян» оцінили в 110,8 млн грн, тобто вдесятеро дорожче, ніж його продали компанії UAB Naster.

Вивчивши скаргу, суд відмовив у її задоволенні.

Нагадаємо, САП скерувала до суду справу Труханова. Раніше НАБУ почало встановлювати фактичних власників фірм-фігурантів цього провадження.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...