З'ясувалося, скільки доріг в Україні відремонтували в 2018 році

Читать на русском
Минулоріч відремонтували 1 562 кілометри доріг. На це витратили 22,6 мільярда гривень, йдеться в повідомленні на сайті Укравтодору.

У 2018 році обсяг відремонтованих доріг зріс на 11,6%, до 1 562 км.

Як пише «Слово і Діло», Про це йдеться в повідомленні на сайті Укравтодору.

Ямковий ремонт: чому в Україні розбиті дорогиВ Укравтодорі повідомили, що вже з 8 лютого стартує ямковий ремонт у деяких областях України. Про те, чи доречно це робити взимку, та про основні проблеми такого виду ремонту розповіли експерти.

«У 2018 році за рахунок усіх джерел фінансування введено в експлуатацію 1 412 км автомобільних доріг державного значення + влаштовано поверхневі опрацювання на 150 км. Тобто, разом 1 562 км», - йдеться в повідомленні.

Згідно з ним, обсяг виконаних ремонтів у 2018 році склав 22,6 млрд гривень від запланованих 24,4 млрд гривень (92,5%). В тому числі, за рахунок держбюджету - майже 17 млрд гривень від запланованих 18,1 млрд гривень (94%).

При цьому були використані всі виділені кошти, однак фінансування було меншим від запланованого через ненадходження коштів від конфіскату (2 млрд грн) на окремі бюджетні програми.

При цьому в 2017 році плановий обсяг фінансування доріг державного значення за рахунок усіх джерел фінансування становив 23,06 млрд гривень, а фактично було виконано робіт на 157,3 млрд гривень (68%).

«Зараз на одному метрі проведених ремонтів не допускаються такі порушення, якими супроводжувалися ремонти минулих років. Як приклад, на трасі М-05 "Київ - Одеса" на багатьох ділянках виявлено повну відсутність основи, що робить неможливим проведення планових ремонтів, а вимагає капітального ремонту і капітальних вкладень. І така дорога в країні не одна», - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що за період з 2016 по 2018 роки відбулося суттєве зростання цін на основні дорожньо-будівельні матеріали: бітум - на 77,4%; щебінь - на 97%, асфальтобетонна суміш - на 66%, дизельне паливо - на 48%.

У повідомленні сказано, що підвищення цін на бітум пояснюється, в першу чергу, зростанням цін на нафту і зростанням попиту на нього.

Раніше в Укравтодорі заявили, що цього року будівництво нових доріг в Україні із загальної кількості дорожніх робіт не перевищить 5%. При цьому в найближчі п'ять років не варто очікувати будівництва нових доріг за державні кошти - тільки за кредитні гроші.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: