Суд доручив перевірити висловлювання Медведчука на сепаратизм

Читать на русском
Виступ політика на з'їзді партії проаналізують на предмет вмісту закликів до зміни меж території України і до розпалювання національної або релігійної ворожнечі.

Експерти двох науково-дослідних інститутів Києва за рішенням суду проведуть аналіз висловлювань голови політради партії Опозиційна платформа - За життя Віктора Медведчука на предмет сепаратизму.

Як пише «Слово і Діло», про це у вівторок, 26 лютого, повідомляють Українськi Новини.

На Медведчука відкрили справу за держзраду та сепаратизм. Чи будуть наслідки?Генеральна прокуратура завела кримінальне провадження щодо можливої державної зради голови політради партії Опозиційна платформа – За життя Віктора Медведчука.

Відзначається, що слідчий Служби безпеки України звернувся до суду з проханням призначити лінгвістичну експертизу висловлювань Медведчука під час виступу 29 січня на з'їзді партії Опозиційна платформа - За життя.

Суд погодився і доручив експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції та Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ провести лінгвістичну експертизу.

Експертам доручили визначити, чи містяться в тексті виступу Медведчука публічні заклики до зміни меж території України, а також дати оцінку характеру і формі вираження таких закликів. Також експерти перевірять, чи містяться в тексті виступу публічні заклики до розпалювання національної або релігійної ворожнечі.

Клопотання обґрунтоване тим, що Медведчук у своїй промові заявив про необхідність утворення так званого «автономного регіону Донбас», з утворенням власного парламенту та уряду, а також про закріплення такого статусу в Конституції України.

Нагадаємо, на початку лютого генпрокурор Юрій Луценко заявив, що протягом року вивчає висловлювання Віктора Медведчука. Однак, до результатів експертизи не може «ні підозрювати, ні звинувачувати» Медведчука.

Як повідомлялося, Генпрокуратура відкрила справу на Медведчука за статтями Держзрада і сепаратизм через його висловлювання на з'їзді 29 січня.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: