В Євросоюзі узгодили поправки через «Північний потік-2»

Читать на русском
Згідно з поправкою до Газової директиви постачальники газу з третіх країн повинні будуть дотримуватися законодавства ЄС.

Представники Європарламенту, Ради Євросоюзу та Єврокомісії погодили проект поправок до газової директиви.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє прес-служба Єврокомісії.

«Північний потік-2»: що буде з ГТС України після 2019 рокуКоболєв заявив, що РФ робить усе для того, щоб припинити транзит газу територією України, й тому планує запустити газопроводи Північний потік-2 та Турецький потік.

Метою поправок є вдосконалення існуючої газової директиви і забезпечення того, щоб принципи енергетичного законодавства ЄС застосовувалися до всіх газопроводів до і з третіх країн. Зазначається, що нові правила підвищать конкуренцію між постачальниками газу і збільшать енергетичну безпеку в усьому ЄС.

«Сьогоднішня домовленість відповідає цій меті. Вона гарантує, що положення газової директиви застосовуються на території ЄС (суша і море) і забезпечують ефективний нагляд за застосуванням правил внутрішнього ринку ЄС національними органами, які контролюються Комісією. Це важливий крок до добре функціонуючого, прозорого і конкурентоспроможного внутрішнього газового ринку ЄС, де всі постачальники діють згідно з правилами ЄС», - йдеться в повідомленні.

Тепер газову директиву повинні затвердити Європарламент та Рада ЄС, а в національне законодавств держав-членів вона повинна бути інтегрована протягом 9 місяців.

«Нам вдалося узгодити поправку до Газової директиви, - написав Бузек. - Тепер ми перебуваємо в абсолютно новій ситуації: кожен газопровід, що постачає газ, буде підкорятися законодавству ЄС, в тому числі в його морській частині». «Це найкраща гарантія безпеки поставок газу і доступності ціни», - написав у Twitter голова комітету Європарламенту з питань промисловості, досліджень та енергетики Єжи Бузек, який очолює переговори щодо перегляду директиви.

Як повідомлялося, посли ЄС надали Раді ЄС мандат на переговори з Європарламентом щодо зміни газової директиви 8 лютого.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: