Суд пояснив відсторонення Супрун

Читать на русском
Супрун відсторонена від посади в.о. міністра на час розгляду судом позову Мосійчука, який вимагає встановити факт відсутності в неї повноважень міністра.

Окружний адмінсуд Києва ухвалив рішення про тимчасову заборону Уляні Супрун виконувати повноваження міністра охорони здоров'я в зв'язку з наявністю в неї іноземного громадянства.

Про це йдеться в повідомленні на сайті суду у вівторок, 5 лютого, передає «Слово і Діло».

Подвійне громадянство: чи доцільне та якими можуть бути виняткиКлімкін заявив, що час почати дискусію про подвійне громадянство. Його не можуть мати держслужбовці та військові.

Відзначається, що суд лише частково задовольнив прохання депутата Верховної Ради Ігоря Мосійчука та тимчасово заборонив Супрун здійснювати будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я. Водночас суд не заборонив їй здійснювати повноваження заступника міністра.

Своє рішення суд мотивував наявністю ознак очевидної протиправності в тимчасовому виконанні першим заступником міністра охорони здоров'я Супрун повноважень в. о. міністра в термін, що перевищує 1 місяць із моменту наділення особи відповідними повноваженнями, тобто з 27 липня 2016 року.

При цьому судом було встановлено, що поза цим терміном перший заступник міністра охорони здоров'я може виконувати виключно ті повноваження, які були йому надані за дорученням такого міністра. УВодночас станом на момент ухвалення рішення про забезпечення адміністративного позову докази ухваленнтя такого розпорядчого документа відсутні.

«Крім того, суд врахував доводи позивача про те, що в 2015 році Супрун Уляна-Надія отримала громадянство України і одночасно до сих пір знаходиться в іноземному громадянстві (громадянство США), в той час як відповідно до закону України про громадянство України, в Україні існує єдине громадянство», – йдеться в повідомленні прес-служби.

Супрун відсторонена від посади в. о. міністра на час розгляду судом позову Мосійчука, який вимагає встановити факт відсутності в неї повноважень міністра.

У Кабміні вже повідомили, що рішення суду по Супрун буде оскаржене і подана скарга до Вищої ради правосуддя. У МОЗ також почали консультуватися з юристами.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: