Справа «Шовкового шляху»: суд відсторонив двох залізничників

Читать на русском
Столичний райсуд тимчасово відсторонив від посади двох залізничників у справі розкрадання майже 100 мільйонів УЗ.
Солом'янський суд Києвафото: «Слово і Діло»

Суд на два місяці відсторонив від посади начальника та головного інженера філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця» Руслана Гусака та Олексія Шевченка відповідно, яких детективи НАБУ підозрюють у розкраданні 98 мільйонів гривень.

Такі рішення ухвалив Солом'янський районний суд міста Києва за результатами розгляду клопотання детектива НАБУ, повідомляє «Слово і Діло».

Так, у документі детектив просив суд відсторонити Гусака та Шевченка від посад, оскільки вони можуть використовувати свої повноваження для впливу на свідків, а також знищити, приховати або спотворити речі, які можуть мати значення для кримінального провадження.

Вислухавши доводи детективи, суд їх задовольнив. Так, начальника філії ЦТС «Ліски» відсторонили від посади до 25 березня, а головного інженера цього підприємства – до 23 березня.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру шести особам у розкраданні коштів філії ЦТС «Ліски» УЗ: Гусаку, Шевченку, першому заступнику начальника Одеського відділення філії «ЦТС «Ліски» Валерію Вовку, головного інженера Одеського відділення філії «ЦТС «Ліски» Інні Дишлиук та директорам ТОВ «Скела Терциум», ТОВ «Варіант Ойл» Сергію Непом'ящому й Павлу Чепєлєву.

Як встановило слідство, в 2016 році УЗ почало реалізацію проекту так званого нового Шовкового шляху, покликаного забезпечити безперебійний транзит вантажів до Азії. За проектом, один із напрямків транзиту пролягав Чорним морем. Із цією метою на баланс УЗ були передані два пороми – «Герої Шипки» та «Герої Плевни», які планували використовувати для переправлення морем вантажних вагонів.

На початку 2016 року «ЦТС «Ліски» провів тендер із закупівлі паливно-мастильних матеріалів для потреб цих двох поромів, переможець якого ТОВ «Скела Терциум» мало поставити 6,743 тисячі тонн паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 101,5 млн грн згідно з договором поставки, укладеним у липні 2016 року.

Закупівлі за цим договором ЦТС «Ліски» здійснило в грудні 2016 року, усвідомлюючи, що потреби в закупівлі всього законтрактованого обсягу пального немає. По-перше, через технічний стан самих поромів, які потребували суттєвого ремонту, на що пішло б близько року; по-друге, проект «Шовковий шлях» втратив перспективи бути реалізованим, про що організаторам тендеру було відомо.

Тим не менш ТОВ «Скела Терциум» поставило товар, але лише на суму 3 млн грн, натомість отримало від ЦТС «Ліски» 101,5 млн грн.

Раніше суд відпустив під особисте зобов'язання першого підозрюваного в цій справі. Пізніше суд також відпустив під особисте зобов'язання ще двох підозрюваних, а одному обрав заставу.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...