Розкрадання 100 мільйонів філії УЗ: суд відпустив першого підозрюваного

Читать на русском
Суд обрав запобіжний захід першому підозрюваному у справі про розкрадання коштів філії УЗ на суму в майже 100 мільйонів гривень.
Солом'янський суд Києва

Суд відпустив під особисте зобов'язання першого підозрюваного в кримінальному провадженні про можливе розкрадання майже 100 мільйонів гривень філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» ПАТ «Укрзалізниці».

Таке рішення ухвалила слідча суддя Солом'янського районного суду міста Києва Олена Мозолевська, повідомляє «Слово і Діло».

Так, прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Анастасія Андронова подала клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді застави одному з підозрюваних у справі.

Вислухавши доводи прокурора, суд лише частково задовольнив її клопотання. Так, суд відпустив підозрюваного під особисте зобов'язання.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру шести особам у розкраданні коштів філії ЦТС «Ліски» УЗ: начальнику ЦТС «Ліски» Руслану Гусаку, головному інженеру ЦТС «Ліски» Олексію Шевченку, першому заступнику начальника Одеського відділення філії «ЦТС «Ліски» Валерію Вовку, головного інженера Одеського відділення філії «ЦТС «Ліски» Інні Дишлиук та директорам ТОВ «Скела Терциум», ТОВ «Варіант Ойл» Сергію Непом'ящому й Павлу Чепєлєву.

Як встановило слідство, в 2016 році УЗ почало реалізацію проекту так званого нового Шовкового шляху, покликаного забезпечити безперебійний транзит вантажів до Азії. За проектом, один із напрямків транзиту пролягав Чорним морем. Із цією метою на баланс УЗ були передані два пороми – «Герої Шипки» та «Герої Плевни» – які планувалося використовувати для переправлення морем вантажних вагонів.

На початку 2016 року «ЦТС «Ліски» провів тендер із закупівлі паливно-мастильних матеріалів для потреб цих двох поромів, переможець якого ТОВ «Скела Терциум» мало поставити 6,743 тисячі тонн паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 101,5 млн грн згідно з договором поставки, укладеним у липні 2016 року.

Закупівлі за цим договором ЦТС «Ліски» здійснило в грудні 2016 року, усвідомлюючи, що потреби в закупівлі всього законтрактованого обсягу пального немає. По-перше, через технічний стан самих поромів, які потребували суттєвого ремонту, на що пішло б близько року; по-друге, проект «Шовковий шлях» втратив перспективи бути реалізованим, про що організаторам тендеру було відомо.

Тим не менш ТОВ «Скела Терциум» поставило товар, але лише на суму 3 млн грн, натомість отримало від ЦТС «Ліски» 101,5 млн грн.

Нагадаємо, НАБУ почало розслідувати зазначену схему. Раніше фірма-фігурант цієї справи оскаржила документальну перевірку.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал