Український паспорт поліпшив позиції в світовому рейтингу

Читать на русском
За 2018 рік Україна отримала безвізовий доступ у 14 країн, піднявшись на три позиції у світовому рейтингу паспортів.

За 2018 рік Україна отримала безвізовий доступ у 14 країн, піднявшись на три позиції у світовому рейтингу паспортів.

Про це свідчать дані оновленого Індексу паспортів компанії Henley&Partners, опублікованого у вівторок, 8 січня, передає «Слово і Діло».

В Україні змінили правила оформлення біометричних паспортівЗаяву на оформлення біометричного паспорта українці тепер можуть заповнити в режимі онлайн.

Так, за підсумками року Україна посідає 41 місце в рейтингу паспортів світу (проти 44-ї позиції роком раніше). Тепер для українців за безвізом доступні 128 країн світу, тоді як рік тому їх кількість становила 114.

Водночас лідером індексу стала Японія, громадяни якої можуть відвідувати без віз 190 країн світу. Рік тому перше місце займала Німеччина з показником 177 країн. Зараз Німеччина ділить третє місце із Францією (188 країни з безвізовим відвідуванням).

На другому місці розташувалася Південна Корея, яка за три місяці додала Індію до списку безвізових країн і піднялася в індексі на одну позицію. Сінгапур також на другому місці з показником 189 країн.

Великобританія і США продовжують втрачати позиції в індексі, і зараз займають 6-е місце (185 країн). Значне падіння з 1-го місця у 2015 році експерти пояснюють політикою «закритих дверей» обох країн.

Росія опинилася на 48 місці в рейтингу, як і роком раніше. Для росіян без віз доступні 119 країн світу.

Ірак та Афганістан залишаються на останньому місці Індексу - 30 країн із безвізовим відвідуванням.

Відзначимо, за 2017 рік Україна піднялася відразу на 20 позицій у цьому рейтингу.

Індекс паспортів компанії Henley&Partners є міжнародним рейтингом країн за рівнем свободи пересування, яку вони надають своїм громадянам. Індекс видається із 2006 року у співпраці з Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (IATA), яка підтримує найбільшу в світі базу туристичної інформації.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.