Суд оштрафував головбуха Інституту Амосова з ініціативи НАБУ

Читать на русском
Національне бюро притягнуло до адмінвідповідальності головного бухгалтера Інституту серцево-судинної хірургії.
Інститут Амосова

Суд визнав винною і оштрафував головного бухгалтера Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Національної академії медичних наук України Оксану Гламазду з ініціативи НАБУ.

Відповідне рішення ухвалила суддя Солом'янського районного суду міста Києва Оксана Криворот, повідомляє «Слово і Діло».

Як вказується в матеріалах провадження, детективи НАБУ 9 жовтня надіслали до Інституту Амосова запит із метою перевірки виявлених порушень Державної аудиторською службою під час ревізії фінансово-господарської діяльності цього закладу. У ньому детективи просили надати в триденний термін із моменту отримання запиту інформації й належним чином завірені копії всіх наявних підтверджувальних документів із таких питань: інформації з відповідними роз'ясненнями щодо порушень, виявлених Держаудитслужбою; інформації про вжиті заходи з боку відповідальних осіб Інституту щодо усунення цих порушень; завірені в установленому порядку копії документів, що стали підставою покриття витрат сторонніх юридичних осіб без відображення дебіторської заборгованості на суму 115,2 тисячі гривень, а також копії документів, які стали підставою отримання доходів у вигляді орендної плати на суму 648,5 тисяч гривень.

Крім того, в зазначеному запиті НАБУ зазначалося про необхідність надання чітких і вичерпних відповідей на вищевказані питання, в іншому разі отримана інформація вважатиметься наданою не в повному обсязі. Водночас відповідь Інституту Амосова з підписами директора Василя Лазоришинця та головного бухгалтера Гламазди зареєстрована 5 листопада, тобто на 15 день після отримання та реєстрації запиту НАБУ (від 22 жовтня). При цьому детективи не отримували від Інституту будь-яких звернень про необхідність продовження терміну надання інформації та/або неможливості надання інформації з обґрунтуванням причин. Таким чином, як вважають у НАБУ, головний бухгалтер Інституту Амосова надала інформацію за запитом із порушенням встановлених законом термінів її надання, чим не дотримані вимоги п. 3 ч. 1 ст. 17 закону України «Про НАБУ».

Так, детектив НАБУ направив до суду протокол про адміністративне правопорушення Гламазди, передбачене ч. 1 ст. 185-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання законних вимог працівників НАБУ). Своєю чергою сама головбух Інституту своєї провини не визнала. Вона також зазначила, що помилково керувалася законом України «Про звернення громадян», де термін надання відповіді визначений у 1 місяць.

Вивчивши протокол, суддя Криворот визнала Гламазду винною й оштрафувала її на 4250 гривень.

Нагадаємо, суд скасував штраф для військового прокурора, ініційований НАБУ. Також суд відмовив НАБУ в штрафі для працівниці НАЗК. Раніше НАБУ знову не вдалося притягнути до відповідальності голову НКРЕКП.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал