Закон про воєнний стан опублікували в «Голосі України»

Читать на русском
Закон про запровадження воєнного стану в Україні набув чинності. Термін його дії – 30 днів у 10 областях країни.

Закон про запровадження воєнного стану в Україні, який ухвалила ВР, надрукований у газеті «Голос України».

Як пише «Слово і Діло», йдеться про закон «Про затвердження указу президента України «Про запровадження воєнного стану в Україні» (№9338).

Найвідоміші випадки запровадження воєнного стану в світіВоєнний стан в Україні можуть запроваджувати з 28 листопада. В яких країнах його ще запроваджували, розбиралося Слово і Діло.

Раніше віце прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що публікація в «Урядовому кур’єрі» є помилковою й 28 листопада буде надрукований правильний указ.

Також народний депутат України, керівник парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар анонсувала, що документ оприлюднять після опрацювання в юруправлінні.

Як повідомлялося, 26 листопада Верховна Рада затвердила указ президента про запровадження воєнного стану в низці областей України на 30 днів. Дата запровадження воєнного стану не озвучувалася, але раніше зазначалося, що йдеться про запровадження воєнного стану з 9:00 28 листопада.

Пізніше секретар Ради національної безпеки України Олександр Турчинов повідомив, що дата початку воєнного стану в постанові, за яку проголосувала Верховна Рада, – 26 листопада 14:00.

Також у тексті указу, який затверджується законом, йдеться: «Запровадити в Україні воєнний стан із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року** терміном на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року**».

Воєнний стан: вибори до об’єднаних територіальних громад у грудні під загрозою зривуЗапровадження воєнного стану в 10 областях України ставить під загрозу проведення місцевих виборів, які ЦВК призначила на 23 грудня 2018 року.

При цьому «цей закон набирає чинності з дня його опублікування», а публікується закон після підписів голови парламенту та президента України.

Законом визначено, що воєнний стан вводиться у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та у внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Вчора, 27 листопада, газета «Урядовий кур’єр» опублікувала текст указу президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року «Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні».

Засідання РНБО відбулось у ніч з 25 на 26 листопада.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...