Порошенко сказав, за яких умов підпише бюджет на 2019 рік

Читать на русском
Зараз потрібно на 100 відсотків забезпечити субсидіями тих, хто їх потребує. Це принципова позиція щодо формування бюджету 2019 року.

Президент Петро Порошенко заявив, що не підпише державний бюджет на 2019 рік без 100%-го забезпечення субсидіями тих, хто цього потребує.

Як пише «Слово і Діло», про це президент заявив у понеділок, 12 листопада, під час Ради регіонального розвитку.

Бюджет-2019 потрібно проголосувати до грудня. А якщо не ухвалять?Спікер ВР Андрій Парубій заявив, що бюджет у другому читанні планують розглянути 22 листопада. Про перспективи ухвалити кошторис вчасно поговорили з експертами.

«Зараз потрібно на 100% забезпечити субсидіями тих, хто їх потребує. Це принципова позиція, щодо формування бюджету 2019 року до другого читання. Наголошую, якщо цієї позиції не буде в бюджеті, якщо її не врахують при підготовці в парламенті, я бюджет цей не підпишу», – сказав президент.

За його словами, уряд, коли ухвалив рішення про підвищення ціни на газ, «стояв на розтяжці» між поганим і дуже поганим.

«Між підвищенням тарифів і потужним ударом по фінансовій, макроекономічній стабільності держави. А це і курс, це дефіцит бюджету, це своєчасні виплати пенсії й заробітних плат, це фінансування армії, сектору безпеки», – сказав Порошенко й додав, що без підвищення тарифів не можна було обійтися.

Порошенко сказав, що поточний стан економіки дозволив би Україні перейти на власні сили й відмовитися від міжнародних кредитів, проте країна має виплачувати старі борги. Крім того, президент заявив, що левова частка кредитів іде на погашення попередніх боргів, а не на «проїдання».

Зокрема, за словами Порошенка, в 2016 році боргове навантаження співвідношення ВВП на суму суверенного боргу складало майже 83%, а в 2018 році навантаження зменшилося до майже 60%.

Нагадаємо, Кабмін на засіданні 19 жовтня ухвалив рішення з 1 листопада 2018 року підвищити ціни на газ для населення на 23%, щоб Україна могла отримати кредит МВФ.

Після рішення уряду про підвищення ціни на газ МВФ оприлюднив заяву, згідно з якою Міжнародний валютний фонд і Україна досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by, яка замінить програму розширеного фінансування, що завершується в березні 2019 року.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал