Україна збирає доказову базу, документуючи кожний випадок незаконної зупинки РФ суден в Азовському морі для використання цих свідчень в міжнародних судах.
Як пише «Слово і Діло», про це в ефірі «Громадського» заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.
«Що стосується того, яким чином збирається доказова база: абсолютно все документується, кожний випадок, більш того, збираються свідчення і судновласників, і капітанів тих суден, які затримуються РФ. Весь цей матеріал збирається, і він буде підґрунтям для подальшого позову проти Росії з боку МЗС до міжнародних судових інстанцій», - пояснив заступник міністра.
Тука підкреслив, що зупинки РФ суден в Азовському морі є незаконними, бо, за міжнародним морським правом, зупиняти цивільні судна можна в 4 випадках: работоргівля, піратство, незаконне ведення ефірного мовлення і зміна прапору.
Раніше Рада безпеки ООН провела відкрите засідання, на якому обговорила ситуацію на окупованому Донбасі та в Азовському морі.
В ООН наголосили на негативному впливі напруження в Азовському морі на регіональну безпеку.
Як відомо, 6 місяців тому Росія запровадила новий режим інспекції суден, які прибувають з або до українських портів у Азовському морі.
Це призвело до значних затримок і збільшення витрат з боку українських експортерів та суден, які курсують під прапорами країн ЄС.
Разом з цим Росія почала перекидання військових суден до Азовського моря у значній кількості, і Україна відповіла нарощуванням військових можливостей.
Нагадаємо, Тука також розповів, які прийоми використовують іноземні судна для заходження у Крим.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»