Угорщина знову прокоментувала скандал із видачею паспортів

Читать на русском
Угорське Міністерство закордонних справ не вважає злочином отримання українцями угорських паспортів.
Пітер Сіярто і Павло Клімкін

Громадяни України не вчиняють злочин, якщо не повідомляють про те, що вони також мають паспорт іншої країни.

Про це заявив прес-секретар Міністерства закордонних справ Угорщини Тамаш Менцер, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на сайт угорського уряду.

Таким Менцер прокоментував обурення Києва, викликане тим, що угорські консули роздають громадянство українцям і інструктують їх, як приховувати свої угорські паспорти і як маніпулювати з документами на кордоні.

«Міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сійярто зустрівся зі своїм українським колегою в середу в Нью-Йорку в рамках засідання високого рівня 73-ї Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй. На зустрічі міністр закордонних справ України визнав, що в Україні не існує закону, який забороняє громадянам мати паспорт з іншої країни. Крім того, законом не заборонено надання паспорту іншої країни, і не є злочином, коли хтось не повідомив про те, що він також має паспорт іншої країни», - заявив Менцер.

Міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини «не може бути заляканий» в суперечці з Україною про подвійне громадянство, зазначив Менцер. Київ наполягає, що не дозволяє видачу угорських паспортів на Закарпатті.

Менцер додав, що «кілька днів тому глава Закарпаття заявив, що принаймні половина членів парламенту України є подвійними громадянами, і відповідно нападки на угорців неприйнятна».

Будапешт повторив свою погрозу: якщо Україна вишле угорського консула в Берегово, Будапешт вишле українського консула.

Нагадаємо, в українському МЗС відреагували на скандал з угорськими паспортами. Раніше Угорщина пригрозила Україні відповіддю на висилку консула. Також стало відомо, що СБУ розслідує видачу угорських паспортів жителям Закарпаття.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: