Питання ЦВК: у БПП готові відкликати одного кандидата

Читать на русском
БПП готовий відкликати одну зі свої кандидатур на посади членів Центральної виборчої комісії, щоб урегулювати питання їх кількості.

Фракція «Блоку Петра Порошенка» готова відкликати одну зі свої кандидатур на посади членів Центральної виборчої комісії, щоб урегулювати питання їх кількості.

Про це 12 липня заявив керівник фракції Артур Герасимов, пише «Слово і Діло».

Новий склад ЦВК так і не з’явився. Чому та чи буде якісне оновлення?ВРУ 5 липня мала нарешті звільнити старий склад Центральної виборчої комісії й призначити новий. Однак голосів не було. Оцінили ситуацію експерти.

«Ви багато чули застережень щодо кількості кандидатів на посади членів Центральної виборчої комісії в поданні. Фракція «Блоку Петра Порошенка» готова відкликати одну зі своїх кандидатур, щоб вирішити це питання», – сказав він.

Про кого саме йдеться, Герасимов не повідомив.

Він також звернувся до коаліції з проханням відкликати й одного зі свої кандидатів, щоб «Опоблок» міг внести свою кандидатуру.

«Ми чули застереження від наших колег, зокрема й від «Народного фронту», про те, що потрібно виконувати резолюцію ПАРЄ щодо представленості однієї з фракцій, яка поки не має свого представника. Ми звертаємося до наших колег із коаліції також відкликати одну зі своїх кандидатур, щоб вирішити й це питання», – сказав Герасимов.

Він пропонує спікеру ВР Андрію Парубію о 12:00 зібрати лідерів фракцій, обговорити це питання й вирішити його вже 12 липня.

Як повідомлялося, спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що депутати пропонують на законодавчому рівні збільшити кількість членів Центральної виборчої комісії, щоб усі запропоновані 14 кандидатів отримали посади. Перед цим голова Верховної Ради не виключав, що склад ЦВК вдасться оновити ще влітку, до кінця сесії.

Однак 5 липня парламент не приступив до оновлення складу Центральної виборчої комісії, оскільки більшість народних депутатів відмовилися від розгляду цього питання.

Раніше комітет Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя підтримав подання президента щодо звільнення 13 членів Центральної виборчої комісії в зв'язку із закінченням терміну їхніх повноважень і рекомендував до розгляду 14 нових кандидатів.

За словами представника президента в парламенті Ірини Луценко, тепер має бути поіменне голосування за кожного кандидата в Раді, й один із них має бути виключений.

1 червня 2014 року сплив термін повноважень 12 з 15 членів ЦВК, а 3 лютого 2017 року –13-го члена комісії.

5 лютого 2018 року президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради подання на кандидатів у нові члени Центрвиборчкому.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал