З'ясувалося, скільки ромів живе в Україні

Читать на русском
В Україні близько 3100 місць компактного проживання ромів, загальною чисельністю більше 100 тисяч осіб.

В Україні більше 100 тисяч ромів живе у таборах.

Як пише «Слово і Діло», про це розказав глава Нацполіції Сергій Князєв, повідомляє прес-служба МВС.

За його словами, в Україні близько 3100 місць компактного проживання ромів, загальною чисельністю більше 100 тисяч осіб.

«Це кількість ромів, які проживають саме в таборах. У цьому році до поліції надійшло шість повідомлень щодо нападу на такі поселення: три – у Києві, два – Львівська область, одне – у Тернопільській», - повідомив очільник НПУ.

Він додав, що наразі у поліції зареєстровано дев'ять кримінальних проваджень – з яких чотири за фактами хуліганських дій, три – за ознаками порушення рівноправності громадян, одне - за втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, а також одне провадження – за фактом умисного вбивства.

Всі ці злочини є однотипними і пов’язані із нападами на місця компактного проживання ромів групами радикально налаштованої молоді.

«Мета правопорушень – публічне знищення таких поселень та збурення соціальної напруги в державі. Усі ці напади – добре сплановані та організовані. До них причетні парамілітарні громадські організації, які хибно позиціонують себе захисниками правопорядку, незаконно наділивши самі себе функціями забезпечення публічної безпеки», - підкреслив Князєв.

Нагадаємо, напад на табір ромів на околиці Львова відбувся пізно ввечері 23 червня. Одна людина загинула, четверо отримали травми.

Раніше в Києві роми покинули свій табір біля метро «Святошин».

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал