Кличко запевнив, що Київрада ухвалила рішення про створення музею на Поштовій площі

Читать на русском
На місці розкопок на Поштовій площі буде створений музей. Саме це передбачає рішення, яке ухвалила Київрада в четвер, 21 червня.

На місці розкопок на Поштовій площі буде створений музей. Саме це передбачає рішення, яке ухвалила Київрада в четвер, 21 червня.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі телеканалу «Київ», повідомляє офіційний сайт Кличка, пише «Слово і Діло».

Віталій КличкоМіський голова Києва
Кличко пообіцяв зберегти унікальну археологічну знахідку на Поштовій площіСказано 2 березня 2015 р.Статус обіцянки: Виконано

«Ми в Київраді ухвалили рішення, яке допоможе в створенні музею на Поштовій площі. Ми зробили так, щоб і від інвестора можна було вимагати виконання його зобов’язань. Ми вирішили заснувати комунальне підприємство, яке займатиметься питанням збереження артефактів. Ми ставимося до цього дуже відповідально», – заявив Кличко.

Також мер відповів на закиди, що влада столиці нібито не хоче створювати музей на Поштовій площі.

«Від самого початку, коли були знайдені ці артефакти, нашим завданням було їх зберегти. І передати наступним поколінням ці історичні знахідки. Нам потрібно презентувати ту унікальну історію, яка є в нашого міста. Завдяки цьому Київ, зокрема, стає й більш привабливим для туристів. Знайшлися люди, які використовують цю тему для особистого піару. Лунають звинувачення, що хтось не бажає робити музей. Я завжди говорив: музей там буде. Крапка. І ми розробили алгоритм, як далі діяти покроково», – заявив мер.

Нагадаємо. Новий проект рішення був напрацьований спільно з головою фракції «Самопомочі» в Київраді Сергієм Гусовським і підтриманий у залі 68 депутатами.

Документом, зокрема, передбачається залучити міжнародних експертів і фахівців з археології та консервації до проведення археологічних розкопок і до визначення об’єктів культурної спадщини, які підлягають консервації та музеєфікації на місці. Згідно з рішенням, відбудеться відкритий міжнародний конкурс із музеєфікації артефактів та організації публічного простору на Поштовій площі.

Чотири роки на посаді мера Києва: як виконує обіцянки КличкоРейтинг відповідальності мера Києва Віталія Кличка за чотири роки впав із 41 до 13 відсотків. З кожним роком на посаді він виконував дедалі менше своїх обіцянок.

У документі йдеться й про створення при КМДА комунального закладу «Центр консервації предметів археології», який вивчатиме способи можливої консервації таких знахідок та займатиметься їх втіленням.

Також для того, щоб забезпечити подальші археологічні дослідження, рішення передбачає створення нового проекту укріплення об’єкту розкопок.

Як відомо, в четвер, 21 червня, Київрада проголосувала за проект рішення про Поштову площу в столиці, який не передбачає створення музею та припинення інвестиційного договору.

У кулуарах Київради навіть сталася бійка між поліцією та протестувальниками проти забудови майданчика на Поштовій площі, де були знайдені унікальні артефакти часів Київської Русі.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: