Розвиток шкіл і медицини: обіцянки мажоритарників Донецької області

Читать на русском

«Слово і Діло» продовжує відстежувати, як народні депутати, що представляють мажоритарні виборчі округи в різних регіонах України, виконують свої обіцянки. Сьогоднішня наша інфографіка присвячена мажоритарній відповідальності нардепів Донецької області. Ми уважно придивилися до того, що обіцяли мажоритарники зробити для розвитку шкіл і медичних установ у своїх округах.

У Донецькій області 12 нардепів-мажортарників і половина з них давали обіцянки про розвиток шкіл та медицини в своїх округах. Найбільшу кількість планів щодо ремонт шкіл і дитячих садів озвучив Дмитро Лубінець (Волноваха). З шести запевнень, нардеп встиг три виконати, а одне – провалити.

Усі обіцянки Лубінця не належать до компетенції народного депутата України й стосуються розвитку або ремонту шкіл і дитячих садів. Як і обіцяв, Лубінець домігся того, щоб Зачатівська школа не була закрита. Щоправда, в рейтингу шкіл Донецької області за підсумками ЗНО 2017 року вона посіла 403-тє місце з 430 можливих. Але оскільки в області відкриті лише кілька опорних шкіл, а через війну на сході України були пошкоджені близько 700 шкіл, а відновити вдалося менш ніж сто, ініціатива нардепа похвальна.

Також Лубінець, як і обіцяв, допоміг облаштувати санвузли у школі №7 та відремонтувати базову школу №5 у Волновасі, де провели капремонт, зробили сучасні класи та збудували міні-футбольне поле та спортивний майданчик.

Дмитро ЛубінецьНародний депутат України
Лубінець запевнив, що будівництво стадіону при Волноваській ЗОШ №2 буде завершено в 2017 роціСказано 30 листопада 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

Не зміг Лубінець добудувати стадіон при Волноваський школі №2 в 2017 році, хоча й із незалежних від нардепа причин. Через судову тяганину між підрядником і замовником робіт у школі завершити будівництво вчасно не вдалося.

За рік до кінця каденції Лубінець пообіцяв протягом 2018 року замінити старі вікна в дитячих садах і школах свого виборчого округу. Також він взявся подарувати всім школам округу проектори.

Єфімов так і не збудував лікарню 3-го рівня в Краматорську, хоча й обіцяв докласти максимум зусиль.

«Що стосується появи в Краматорську лікарні 3-го рівня, то це питання сьогодні лише піднімається, в тому числі й на рівні обласної влади. Звичайно, це дуже важливо і я докладатиму максимальних зусиль, щоб реалізувати цю ініціативу. Ми навіть фінансування для цього знайшли. Тому я сподіваюся, що на кінець року ми вже вийдемо з певним результатом», – запевнив Єфімов, проте, програвши вибори мера Краматорська, заявив, що цю проблему має вирішувати нова влада.

Максим ЄфімовНародний депутат України
Єфімов пообіцяв докласти максимум зусиль для відкриття лікарні 3-го рівня в КраматорськуСказано 16 березня 2015 р.Статус обіцянки: Не виконано

Нещодавно Єфімов ще раз пообіцяв докласти максимум зусиль. Цього разу для того, щоб Краматорська українська гімназія була відремонтована до 1 вересня 2018 року. Новий кабінет фізики може з'явитися зусиллями Єфімова в Краматорській школі №22, де навчався майбутній нардеп.

«Я радий, що зміг допомогти з актовим залом. У травні закінчимо міні-стадіон. Подібного немає в жодній школі міста. Ще один мій подарунок до 60-річного ювілею школи – повністю обладнаний новий кабінет фізики. Зробимо в найкращому вигляді!», – пообіцяв нардеп.

Провалив передвиборчу обіцянку Євген Гєллєр (Покровське), який запевняв, що доб'ється підвищення соціального статусу працівників освіти і науки. Партія «Відродження», членом якої є нардеп, не голосувала за два законопроекти, які передбачали не лише збільшення зарплат вчителям до 6500 гривень, а й бюджетні асигнування на освіту в розмірі не менш ніж 7% валового внутрішнього продукту.

Вдалося Гєллєру виконати програмну обіцянку про виділення субвенцій для благоустрою округу. Він підтримав держбюджет-2017, в якому були передбачені субвенції місцевим бюджетам для соціально-економічного розвитку (4 млрд грн) та на підтримку інфраструктури ОТГ (1,5 млрд грн).

Євгеній ГєллєрНародний депутат України
Гєллєр пообіцяв домогтись підвищення соціального статусу працівників освіти та наукиСказано 29 вересня 2014 р.Статус обіцянки: Не виконано

Ще одна обіцянка Гєллєра – розробити програми розвитку дитячих і шкільних навчальних закладів – поки, судячи з усього, перебуває на початковій стадії.

Сажко (Мар'їнка) перед виборами запевняв, що сприятиме відкриттю комп'ютерних класів і поліпшенню матеріально-технічної бази шкіл та дошкільних установ. Два роки тому він привіз до ДЮСШ Вугледарської міської ради новий татамі. А також на прохання вихователів і батьків дитячого садка «Оленка» смт Новоселівка передав закладові музичні колонки та флешки.

Сергій Клюєв (Бахмут) провалив програмну обіцянку сприяти впровадженню страхової медицини. А нардеп Омельянович (Костянтинівка) поки що нічого не зробив для поліпшення матеріально-технічної бази медичних установ округу, особливо в сільській місцевості.

Детальніше – на інфографіці.

Раніше ми писали, які законодавчі ініціативи обіцяли відстоювати мажоритарники Вінницької області.

Про те, як голови ОДА відроджують медичну галузь у регіонах, читайте в нашому матеріалі.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...