Операція об'єднаних сил замінить АТО на Донбасі

Читать на русском
30 квітня на Донбасі офіційно закінчується АТО, а замість неї розпочинається Операція об'єднаних сил (ООС).

У понеділок, 30 квітня, на Донбасі офіційно закінчується антитерористична операція (АТО), а замість неї розпочинається Операція об'єднаних сил (ООС).

Як пише «Слово і Діло», відповідна зміна формату Антитерористичної операції на Операцію об'єднаних сил прописана в законі про реінтеграцію Донбасу.

Наєв розповів, як діятимуть ЗСУ після 30 квітняКомандувач ОС Сергій Наєв заявив, що завдання номер один для Об'єднаних сил – запобігти агресії РФ.

Згідно з цим законом, в районі конфлікту головним тепер буде Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ. Він буде керувати силами та засобами ЗСУ, інших військових формувань, МВС, Нацполіції, які залучаються «до стримування та відсічі російської агресії в Донецькій і Луганській областях».

Працівники правоохоронних органів, військовослужбовці та всі, хто залучений до протистояння агресору, підпорядковуються начальнику Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ.

Командувач Об'єднаних сил бере участь у розгортанні сил і розробки планів дій на випадок непередбачених обставин для застосування ЗСУ і сил оборони. Він також має право доповідати безпосередньо президенту про готовність і хід виконання завдань Об'єднаними силами.

Нагадаємо, міністр оборони Степан Полторак заявив, що міністерство вже підготувало «органи військового управління, які виконуватимуть завдання в Донецькій і Луганській областях» після завершення АТО 30 квітня.

Операція Об'єднаних сил: чим новий формат відрізняється від АТО?Наприкінці квітня на Донбасі завершиться антитерористична операція й почнеться новий формат під керівництвом Об'єднаних сил. Чим новий формат відрізняється від АТО й чим він важливий?

Президент Петро Порошенко 20 лютого підписав Закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях».

Відповідно до документу, Росія визнається державою-агресором, на яку покладається відповідальність за окупацію українських територій.

Як відомо, минулої доби російсько-окупаційні війська здійснили 47 обстрілів позицій українських захисників.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...