Міжнародні резерви України за березень зменшилися

Читать на русском
Міжнародні резерви України в березні скоротилися на 1,2 відсотка через платежі уряду та НБУ за зовнішнім боргом.

Міжнародні резерви України в березні 2018 року скоротилися на 1,2% – до $18,2 млрд.

Як інформує «Слово і Діло», про це в четвер, 5 квітня, повідомляє Національний банк України.

Як змінювався золотовалютний запас України?Аналітики «Слова і Діла» відстежили, як змінювалися золотовалютні запаси країни та залишки на єдиному казначейському рахунку.

За даними відомства, причиною скорочення стали платежі уряду та НБУ за зовнішнім боргом. З міжнародних резервів було оплачено $1,2 млрд для погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті (крім платежів на користь Міжнародного валютного фонду), в тому числі $562,3 млн – обслуговування за єврооблігаціями уряду та $678,8 млн – обслуговування ій погашення за ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.

Також минулого місяця уряд і Нацбанк сплатили на користь МВФ $186 млн.

Міжнародні резерви поповнювалися передусім за рахунок інтервенцій Національного банку на міжбанківському валютному ринку. Тривале перевищення пропозиції валюти над попитом на неї на міжбанківському ринку дало НБУ можливість і надалі викуповувати надлишки валюти з ринку для нарощування резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні.

Крім того, на обсяг резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів на суму $432 млн.

За підсумками березня Національний банк купив на міжбанківському ринку $510 млн, в тому числі $300 млн – за інтервенціями у формі запиту кращого курсу. Крім того, Національний банк продав $134 млн за інтервенціями у формі запиту кращого курсу.

Таким чином, чиста купівля валюти Національним банком склала $376 млн. Також минулого місяця до резервів надійшло $669,5 млн і €123,3 млн від розміщення урядом ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.

Станом на 1 квітня цього року обсяг міжнародних резервів покриває 3-4 місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.

Нагадаємо, станом на 1 лютого 2018 року міжнародні резерви України становили $18,44 млрд. Це на 2% менше, ніж місяцем раніше.

Нагадаємо, активи Національного банку України в 2017 році зросли на 85,5 млрд грн, або на 9,1% – до 1 трлн грн.

Також в НБУ заявляли, що міжнародні резерви України на 1 січня 2018 року склали 18,8 млрд дол. США, за рік вони зросли на 21%.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...