З чого складається ціна газу для населення – інфографіка

Читать на русском

Вартість газу від загальної ціни блакитного палива для населення становить 71 відсоток. Нафтогаз показав інфографіку.

Вартість газу від загальної ціни блакитного палива для населення становить 71%.

Про це йдеться у повідомленні «Нафтогазу України» у Facebook, пише «Слово і Діло».

«Нафтогаз» vs. «Газпром»: які проблеми розкрила газова криза?Газпром на 20 відсотків знизив тиск у газопроводах із російського боку газотранспортної системи. Яка ситуація з українською ГТС, розповіли експерти.

Зокрема, згідно з даними компанії, станом на березень 2018 року ціна на газ для населення за тисячу кубометрів становить 6,958 тисяч гривень. Із цієї суми вартість ресурсу становить 4,942 тисячі (71% від загальної ціни). Ще 1,160 тисяч гривень (16,7%) — це податок на додану вартість.

Крім того, в ціну газу також входять витрати на його транспортування розподільними мережами (7,4%) та магістральними газопроводами (3,1%), а також націнка постачальника зі спеціальними обов’язками (1,8%).

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» за позовом до «Газпрому». «Нафтогаз» домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку «Газпромом» узгоджених обсягів газу для транзиту.

Також «Газпром» має сплатити 2,56 млрд доларів на користь «Нафтогазу». За заборгованість будуть нараховуватися відсотки - 526 тис. доларів на день, починаючи з 1 березня.

Російська енергетична компанія «Газпром» заявила, що не згодна з рішенням Стокгольмського арбітражу Російська сторона також заявила про неможливість відновити постачання газу Україні через відсутність додаткових угод.

2 березня «Газпром» заявив, що готовий розірвати газові контракти з Україною.

Стало відомо, коли кризова ситуація з газом завершитьсяКризовий комітет при Міністерстві енергетики і вугільної промисловості ухвалив рішення оголосити із 7 березня про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

Головний комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко повідомив, що НАК «Нафтогаз України» може піти ще на один судовий розгляд з російським «Газпромом» у Стокгольмському арбітражі - щодо заниженої транзитної ставки.

Крім того, «Нафтогаз» нарахував «Газпрому» $2,5 мільйона пені. Тоді як «Газпром» назвав «Нафтогаз» здирником.

У понеділок, 5 березня, «Нафтогаз» отримав від «Газпрому» повідомлення про розірвання контракту.

Після цього «Нафтогаз» заявив про закриття свого офісу в Росії.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал