Україна в світових рейтингах: динаміка за останній рік

Читать на русском

Незважаючи на те, що українські політики заявляють про успішно проведені реформи, країна продовжує втрачати свої позиції в світових економічних рейтингах, позиції в плані свободи людини також слабшають. Аналітики «Слова і Діла» відстежили, як змінилося місце України в світових рейтингах за рік.

З дев'яти рейтингів, які розглядали наші аналітики, в чотирьох Україна поліпшила свої позиції за рік.

Найбільший прорив в України зафіксований у рейтингу простоти сплати податків (шкала формується на основі таких критеріїв, як загальна ставка податку, час на подання звітності та сплату податків, кількість платежів, індекс ефективності роботи податкових органів). За рік Україна піднялася з 84-го місця на 43-тє (41 позиція вгору). Перше місце в рейтингу розділили Катар та Об'єднані Арабські Емірати.

Новий індекс Біг-Мака: долар в Україні має коштувати 8,9 гривніНайбільш недооціненою валютою в світі за індексом Біг-Мака стала українська національна валюта гривня.

На 14 позицій Україна піднялася в рейтингу паспортів і посіла 44-те місце. Нагадаємо, рейтинг ранжує країни за можливістю відвідувати держави світу без візи. Україна значно поліпшила свої показники завдяки отриманню в 2017 році безвізового режиму з Європейським Союзом, тепер українці можуть вільно їздити до 122 країн світу.

Цікаво, що Україна посіла перше місце в цьому рейтингу серед країн СНД та обігнала Росію, яка розмістилася на 45-му місці. Лідером рейтингу, як і раніше, залишається Німеччина, її громадяни можуть відвідувати без віз 161 країну світу.

Трохи піднялася Україна в рейтингу найкращих країн світу: ми посіли 69-те місце з 80 (плюс 4 позиції за рік). Нагадаємо, країни в цьому рейтингу оцінюють за рівнем життя, впливом на світовій арені, темпами зростання економіки, культурним впливом, відкритістю для бізнесу, турботою про населення та захистом прав.

«Україна – країна, яка пережила тривалі періоди окупації іншими державами, сьогодні бореться між війною й миром так само, як між корупцією й реформами», – відзначили творці рейтингу.

Кращою країною світу була визнана Швейцарія, а аутсайдером рейтингу виявився Алжир.

У рейтингу свободи в світі Україна набрала 62 бали, це на один більше, ніж роком раніше. Організація Freedom House віднесла нашу країну до категорії «частково вільних» і відзначила прогрес у проведенні низки реформ.

«Нездатність влади розслідувати широкомасштабну корупцію на керівних посадах підірвала рівень підтримки уряду серед населення й вплив на спроби проведення реформ. У сфері цивільних свобод політичний тиск і напади на журналістів загрожують свободі преси», – заявили в організації.

Сваволя реальна і свобода уявна: чому невдоволення місцем України в рейтингах Freedom House безпідставнеУкраїна визнана частково вільною країною за версією міжнародної організації Freedom House. Експерт Валентин Гладких прокоментував цей факт.

Найбільш вільними країнами визнані Норвегія, Фінляндія та Швеція, найгірша ситуація в Сирії.

Зниження позицій України в рейтингу країн за рівнем тероризму можна лише вітати. Україна увійшла до топ-20, проте втратила шість позицій. У звіті відзначили, що тероризм в Україні став менш інтенсивним: у 2016 році було зафіксовано лише 11 смертей на цьому ґрунті порівняно з 358 у 2015 році.

Серйозне падіння України відзначене в світовому рейтингу свободи людини: мінус 17 позицій і 132-ге місце. Відзначимо, країни оцінюються за показниками, що стосуються, зокрема, свободи у сферах верховенства права, безпеки, свободи віросповідання, можливості розвитку та свободи слова.

При цьому серед країн Європи Україна показала найгірший результат. Перше місце в рейтингу посіла Швейцарія, останнє – Сирія.

Чотири місця Україна втратила в списку інноваційних економік світу, посівши 46 місце (лідером рейтингу стабільно залишається Південна Корея). На дві позиції наша країна знизилася в рейтингу виробників сталі (12-те місце) та рейтингу інклюзивності економічного розвитку (49-те місце, оцінює ступінь поширеності позитивних ефектів економічного зростання на всі верстви населення).

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко очікує, що Україна підніметься вище 50-ї позиції в рейтингу легкості ведення бізнесу (Doing Business) Світового банку.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал