Рейтинг паспортів: з'ясувалось, яке місце посіла Україна

Читать на русском
Україна посіла перше місце в рейтингу паспортів серед країн СНД і 44-те в світі, істотно поліпшивши свої позиції завдяки отриманню безвізового доступу до країн Шенгенської зони в 2017 році.

Україна посіла перше місце в рейтингу паспортів серед країн СНД і 44-те в світі, істотно поліпшивши свої позиції завдяки отриманню безвізового доступу до країн Шенгенської зони в 2017 році.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на оприлюднений у вівторок, 9 січня, компанією Henley & Partners щорічний індекс паспортів.

Підсумки 2017 року: поразки та перемоги УкраїниОднією з провальних подій року, що минає, є протистояння новостворених антикорупційних органів та правоохоронців старого гарту.

Цей рейтинг ранжує країни за можливістю відвідувати різні держави світу без візи й протягом останніх п'яти років перше місце в ньому незмінно зберігається за паспортом Німеччини.

У 2018 році з німецьким паспортом можна подорожувати без візи до 177 країн світу, що на одну країну більше, ніж минулого року. Друге місце отримав Сінгапур (176 країн), третє розділили відразу вісім держав: Великобританія, Данія, Італія, Норвегія, Фінляндія, Франція, Швеція, Японія. Громадяни цих країн отримали можливість відвідувати без візи 175 країн світу. Більшість із них за рік поліпшили показники безвізового доступу до інших країн.

Росія посіла 48-ме місце в індексі, розділивши його з Республікою Молдова та Чорногорією. Росіяни можуть відвідувати без візи 110 країн світу. Практично всі країни Співдружності поліпшили показники минулого року за кількістю країн із безвізовим в'їздом.

Павло КлімкінМіністр закордонних справ України
Клімкін пообіцяв, що найближчим часом Україна отримає безвізовий режим з КувейтомСказано 13 листопада 2017 р.Статус обіцянки: Виконано

Якщо говорити про країни, в яких діють програми отримання громадянства через інвестиції, то найширший вибір держав із безвізовим в'їздом пропонує паспорт Австрії (174 країни). Розмір необхідних інвестицій для отримання австрійського паспорта – EUR 8-10 млн. Мальта і Кіпр, громадянство яких можна отримати за інвестиції в розмірі EUR 1-2 млн, пропонують безвізовий доступ до 169 і 159 країн відповідно. Серед карибських країн із інвестиційними програмами наймобільнішим паспортом є паспорт Сент-Кітса і Невіса з безвізовим доступом до 139 країн світу.

Останнє місце в рейтингу дісталося Афганістану, громадянам якого відкритий безвізовий доступ до 24 країн світу.

Індекс паспортів Henley & Partners, раніше відомий як індекс візових обмежень (перейменований в 2018 році), видається з 2006 року в співпраці з Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (IATA), яка підтримує найбільшу в світі базу туристичної інформації.

У 2018 році були проаналізовані 200 країн і територій.

Нагадаємо, 31 грудня 2017 року набув чинності безвізовий режим між Україною та Об'єднаними Арабськими Еміратами (ОАЕ).


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.