Рейтинг паспортів: з'ясувалось, яке місце посіла Україна

Читать на русском
Україна посіла перше місце в рейтингу паспортів серед країн СНД і 44-те в світі, істотно поліпшивши свої позиції завдяки отриманню безвізового доступу до країн Шенгенської зони в 2017 році.

Україна посіла перше місце в рейтингу паспортів серед країн СНД і 44-те в світі, істотно поліпшивши свої позиції завдяки отриманню безвізового доступу до країн Шенгенської зони в 2017 році.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на оприлюднений у вівторок, 9 січня, компанією Henley & Partners щорічний індекс паспортів.

Підсумки 2017 року: поразки та перемоги УкраїниОднією з провальних подій року, що минає, є протистояння новостворених антикорупційних органів та правоохоронців старого гарту.

Цей рейтинг ранжує країни за можливістю відвідувати різні держави світу без візи й протягом останніх п'яти років перше місце в ньому незмінно зберігається за паспортом Німеччини.

У 2018 році з німецьким паспортом можна подорожувати без візи до 177 країн світу, що на одну країну більше, ніж минулого року. Друге місце отримав Сінгапур (176 країн), третє розділили відразу вісім держав: Великобританія, Данія, Італія, Норвегія, Фінляндія, Франція, Швеція, Японія. Громадяни цих країн отримали можливість відвідувати без візи 175 країн світу. Більшість із них за рік поліпшили показники безвізового доступу до інших країн.

Росія посіла 48-ме місце в індексі, розділивши його з Республікою Молдова та Чорногорією. Росіяни можуть відвідувати без візи 110 країн світу. Практично всі країни Співдружності поліпшили показники минулого року за кількістю країн із безвізовим в'їздом.

Якщо говорити про країни, в яких діють програми отримання громадянства через інвестиції, то найширший вибір держав із безвізовим в'їздом пропонує паспорт Австрії (174 країни). Розмір необхідних інвестицій для отримання австрійського паспорта – EUR 8-10 млн. Мальта і Кіпр, громадянство яких можна отримати за інвестиції в розмірі EUR 1-2 млн, пропонують безвізовий доступ до 169 і 159 країн відповідно. Серед карибських країн із інвестиційними програмами наймобільнішим паспортом є паспорт Сент-Кітса і Невіса з безвізовим доступом до 139 країн світу.

Останнє місце в рейтингу дісталося Афганістану, громадянам якого відкритий безвізовий доступ до 24 країн світу.

Індекс паспортів Henley & Partners, раніше відомий як індекс візових обмежень (перейменований в 2018 році), видається з 2006 року в співпраці з Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (IATA), яка підтримує найбільшу в світі базу туристичної інформації.

У 2018 році були проаналізовані 200 країн і територій.

Нагадаємо, 31 грудня 2017 року набув чинності безвізовий режим між Україною та Об'єднаними Арабськими Еміратами (ОАЕ).

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал