У Сенаті Польщі розглянуть законопроект про «бандеризм»

Читать на русском
Комітет польського сенату в середу збирається розглянути новели до закону про Інститут національної пам'яті Польщі, більш відомого як законопроект про бандеризм.

Комітет польського сенату в середу збирається розглянути новели до закону про Інститут національної пам'яті Польщі, за результатами роботи якого буде вирішено питання про включення до порядку денного цього законопроекту.

Про це заявив напередодні спікер сенату Станіслав Карчевський, передає «Слово і Діло» з посиланням на RMF 24.

«Антибандерівський» закон: на кого не діє та в чому особливості польської заборониЗагострення між Польщею та Україною не згасає. Цього разу у Варшаві хочуть ухвалити антибандерівський закон, який передбачає штрафи та тюремне ув'язненя до 3 років. Оцінили ситуацію експерти.

«Я ще не прийняв остаточного рішення про те, чи включити цей пункт до порядку денного, хоча у мене був такий намір... У нас немає цього пункту у порядку, але в будь-який момент ми можемо внести цей пункт», - сказав Карчевський.

Він підкреслив, що «у середу збирається комітет щодо новел закону про ІНП Польщі».

«Ми побачимо, які будуть результати засідання цього комітету, і дуже можливо, що ми включимо цей законопроект в цей порядок денний. Але ми також можемо цього і не зробити», - підкреслив спікер сенату Польщі.

На запитання, від чого це залежатиме, Карчевський сказав, що від волі більшості сенаторів.

Як повідомляється, у середу комітети сенату будуть займатися поправкою до закону про Інститут національної пам'яті, в якій, зокрема, йдеться про криміналізацію приписування польській нації або державі відповідальності за злочини часів Другої світової війни. Законопроект був прийнятий сеймом 26 січня.

Нагадаємо, президент Дуда проаналізує «бандерівський» закон.

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович стверджує, що закон про заборону «бандерівської ідеології» небезпечний не для України, а для Польщі.

Також у МЗС Польщі роз’яснили, що закон про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології»стосується тільки тих осіб, які публічно і всупереч фактам заперечують злочини, вчинені «колабораціоністами нацистського режиму».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: