Дуда проаналізує «бандерівський» закон

Читать на русском
Президент Польщі проаналізує законопроект, який передбачає кримінальне покарання за висловлювання про причетність поляків до Голокосту і пропаганду так званої бандерівської ідеології.

Президент Польщі Анджей Дуда ретельно проаналізує законопроект, який передбачає кримінальне покарання за висловлювання про причетність поляків до Голокосту і пропаганду так званої «бандерівської ідеології».

Як пише «Слово і Діло», про це заявив прес-секретар глави держави Кшиштоф Лапіньский, передає Радіо Польща.

Танці на пам’ятниках: як Україні та Польщі вийти з протистояння у пошуках історичного примирення?Трагічні сторінки спільної польсько-української історії вкотре спричинили погіршення відносин між двома державами. Чи вдасться зупинити ескалацію конфлікту та які приховані загрози несуть в собі зіпсовані відносини між Польщею та Україною?

«У цій ситуації не потрібно керуватися емоціями. Одночасно польська сторона повинна послідовно боротися за правду. Протягом багатьох років занадто часто ми чули брехню про т. зв. польські табори смерті. Ми не можемо дозволити, щоб відбувалися подібні речі, і саме для того потрібен цей закон. Він ніяк не стосується наукових досліджень або, не приведи господи, фальсифікації правди про Голокост», - сказав Лапіньский.

Згідно із законопроектом, за використання виразу «польські табори смерті» буде загрожувати штраф або позбавлення волі на три роки. Закон стосується злочинів нацизму і комунізму, поправки передбачають також кримінальну відповідальність за пропаганду так званої «бандерівської ідеології».

Нагадаємо, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович стверджує, що закон про заборону «бандерівської ідеології» небезпечний не для України, а для Польщі.

Також у МЗС Польщі роз’яснили, що закон про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології»стосується тільки тих осіб, які публічно і всупереч фактам заперечують злочини, вчинені «колабораціоністами нацистського режиму».

Однак у МЗС України висловило стурбованість, заявивши, що Польща намагається образити українців.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: