Зброя в Україні: депутати заговорили про доцільність зміни покарання

Читать на русском
Покарання за незаконне поводженні зі зброєю можуть змінити.  В коаліції вважають за доцільне переглянути відповідальність за незаконне поводження зі зброєю.

В «Народному фронті» вважають за доцільне переглянути відповідальність за незаконне поводження зі зброєю.

Таку думку висловив «Слову і Ділу» народний депутат від «Народного фронту» Антон Геращенко.

У яких терактах за останні три роки постраждали українціУ результаті теракту в Кабулі загинули 7 українців. Слово і Діло згадує, під час яких іще атак постраждали або загинули наші співвітчизники.

«263 стаття Кримінального кодексу статтю (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, - ред.) передбачає відповідальність до 5 років покарання. Судді обирають запобіжний захід та ступінь покарання в залежності від ступеня злочину, хоча стаття неконкретизована. Одна річ, якщо в тебе є декілька патронів, а інша, коли затримують зловмисників і знаходять у них два-три десятки одиниць зброї. Тобто необхідно уточнювати 263 статтю», - пояснив народний депутат.

Він також зазначив що існуюче законодавство, зокрема в частині обрання запобіжного заходу, дозволяє злочинцям виходити на свободу під заставу.

«Наприклад, коли в Києві кілька місяців тому затримали групу злочинців, у них було 6 кілограмів тротилу. І судді ухвалили рішення відпустити їх під заставу, хоча це велика кількість вибухової речовини і вони цілком могли вчинити теракт. Потім інші судді закрили їх за статтею «Підготовка до теракту», - згадав Геращенко.

Як вже повідомляло «Слово і Діло», в «Народному фронті» пропонують вирішити питання легалізації зброї через референдум.

На даний час в парламенті зареєстровано два законопроекти, які мають врегулювати обіг цивільної зброї.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.