Деокупація Донбасу: чому відклали документ та чого бояться на Банковій

Читать на русском
Віталій Куликполітичний експерт

Питання законопроекту про деокупацію Донбасу дійсно відклали. Не хочеться говорити, що є небажання називати речі своїми іменами, але на Банковій таки побоюються гострих формулювань, в тому числі щодо окупанта – Російської Федерації.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, оцінюючи рішення відкласти розгляд законопроекту про деокупацію Донбасу.

«Окрім гострих формулювань щодо РФ, які є не зовсім бажаними для АП, в документі про деокупацію є позиції, які можуть сприйматись як шлях до розриву дипломатичних відносин із РФ. Насправді, логічним кроком завершення цього процесу мав би бути розрив дипвідносин, і нічого в цьому поганого немає, радше навпаки», – зазначив Кулик.

Крім того, є ще кілька фажливих моментів, додав він.

«Зокрема, є розуміння розкладу політичних сил у парламенті та складних відносин із НФ», – уточнив політолог.

Голосування щодо Донбасу: чиї голоси стали вирішальнимиПоказуємо, як парламент голосував за доленосні для Донбасу закони – про реінтеграцію окупованих територій та продовження особливого статусу.

«НФ міг би піти на голосування за жорсткі формулювання у документі, це зрозуміло після заяв Авакова на експертному форумі з безпеки. Тому НФ може піти на те, щоб підтримати ініціативи різних політичних сил, у тому числі «Самопомочі». Це може стосуватися і розриву дипвідносин з РФ, і визначення Росії як країни-агресора», – пояснив експерт.

Тому, за його словами, на Банковій вирішили не ризикувати, а відкласти законопроект про деокупацію Донбасу на наступний рік.

«Їм потрібно сформувати якусь кількість голосів для того, щоб, можливо, після Нового року вже повернутися до цього питання. Однак не потрібно ставити знак рівності між ухваленням одного закону та процесом деокупації», – резюмував Віталій Кулик.

Додамо, раніше у фракції «Самопомочі» повідомили, що не голосуватимуть за президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу в другому читанні в тому вигляді, в якому він існує зараз.

Чиї голоси стали вирішальними в голосуванні за закон про повернення ОРДЛО в першому читанні – за посиланням.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: