Законопроект про реінтеграцію Донбасу: яка подальша доля документа

Володимир Воляполітичний експерт

Законопроект про реінтеграцію Донбасу певною мірою відійшов на другий план. Якщо особливості самоврядування на окупованих територіях мали підтримку як до, так і після, причому західних партнерів, то наразі ситуація інакша.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Володимир Воля, оцінюючи внесення до порядку денного ВР голосування в другому читанні законопроекту про реінтеграцію Донбасу.

«Закон про реінтеграцію певною мірою ігнорується західними партнерами, Держдепом. Ніхто не дає чіткої оцінки. Інколи таке враження, що його в принципі немає. Тому ситуація з пролонгацією законопроекту складна. Не виключено, що друге читання буде відкладене», –зазначив експерт.

За його словами, суперечливі моменти дійсно мають місце.

«Певні положення цього закону не допомагають, а навпаки, шкодять місії Волкера, консультаціям, які здійснюють США з метою пошуку варіантів врегулювання ситуації», – додав політолог.

На його думку, закон містить багато декларативних аспектів.

Голосування щодо Донбасу: чиї голоси стали вирішальнимиПоказуємо, як парламент голосував за доленосні для Донбасу закони – про реінтеграцію окупованих територій та продовження особливого статусу.

«Конструктиву там особливо немає. Ба більше, він шкідливий у частині окупації. Це дуже крихка річ, яка може зіграти на користь Росії», – уточнив він.

На його переконання, зважаючи на дуже неоднозначні та суперечливі положення, законопроект буде відкладений у довгий ящик.

«Поки що його точно намагатимуться відкласти якомога далі. Тим паче була зустріч Суркова з Волкером. На чому вони зійшлися – поки інтрига. Доля закону про реінтеграцію багато в чому пов’язана з цим процесом, оскільки неоднозначні формулювання закону можуть шкодити переговорам», – резюмував Володимир Воля.

Нагадаємо, наступного разу в пленарному режимі депутати зберуться вже в грудні.

Додамо, у фракції «Самопомочі» повідомили, що не голосуватимуть за президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу в другому читанні в тому вигляді, в якому він існує зараз.

Чиї голоси стали вирішальними в голосуванні за закон про повернення ОРДЛО в першому читанні – за посиланням.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...