Законопроект про реінтеграцію Донбасу: яка подальша доля документа

Читать на русском
Володимир Воляполітичний експерт

Законопроект про реінтеграцію Донбасу певною мірою відійшов на другий план. Якщо особливості самоврядування на окупованих територіях мали підтримку як до, так і після, причому західних партнерів, то наразі ситуація інакша.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Володимир Воля, оцінюючи внесення до порядку денного ВР голосування в другому читанні законопроекту про реінтеграцію Донбасу.

«Закон про реінтеграцію певною мірою ігнорується західними партнерами, Держдепом. Ніхто не дає чіткої оцінки. Інколи таке враження, що його в принципі немає. Тому ситуація з пролонгацією законопроекту складна. Не виключено, що друге читання буде відкладене», –зазначив експерт.

За його словами, суперечливі моменти дійсно мають місце.

«Певні положення цього закону не допомагають, а навпаки, шкодять місії Волкера, консультаціям, які здійснюють США з метою пошуку варіантів врегулювання ситуації», – додав політолог.

На його думку, закон містить багато декларативних аспектів.

Голосування щодо Донбасу: чиї голоси стали вирішальнимиПоказуємо, як парламент голосував за доленосні для Донбасу закони – про реінтеграцію окупованих територій та продовження особливого статусу.

«Конструктиву там особливо немає. Ба більше, він шкідливий у частині окупації. Це дуже крихка річ, яка може зіграти на користь Росії», – уточнив він.

На його переконання, зважаючи на дуже неоднозначні та суперечливі положення, законопроект буде відкладений у довгий ящик.

«Поки що його точно намагатимуться відкласти якомога далі. Тим паче була зустріч Суркова з Волкером. На чому вони зійшлися – поки інтрига. Доля закону про реінтеграцію багато в чому пов’язана з цим процесом, оскільки неоднозначні формулювання закону можуть шкодити переговорам», – резюмував Володимир Воля.

Нагадаємо, наступного разу в пленарному режимі депутати зберуться вже в грудні.

Додамо, у фракції «Самопомочі» повідомили, що не голосуватимуть за президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу в другому читанні в тому вигляді, в якому він існує зараз.

Чиї голоси стали вирішальними в голосуванні за закон про повернення ОРДЛО в першому читанні – за посиланням.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: