Конфлікт Україна-Польща: якими будуть наслідки та чого чекати заробітчанам

Читать на русском
Андрій Дудаполітолог

Малоймовірно, що польська влада почне вживати якихось жорстких заходів щодо українських заробітчан чи студентів, які їдуть навчатися до Польщі.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Андрій Дуда, оцінюючи загострення відносин між Україною та Польщею на тлі історичних питань та наслідки для українців.

«Навіть якщо розглянути варіант із певними обмеженнями чи забороною в’їзду нашим громадянам, то це нам піде на користь. Ми маємо сьогодні загрозливі темпи міграції українців до Польщі, а отже, стаємо донорами польської економіки. З точки зору державних інтересів, Україна втрачає ресурс, робочу силу. Якщо Польща буде на цій підставі обмежувати в’їзд українцям, то для нашої держави це не так уже й погано», – зазначив Дуда.

Однак Польща на це не піде, незважаючи на всі погрози та заяви, переконаний експерт.

«Загострення відносин ніяк не вплине на долю українських заробітчан. Навпаки, вони роблять усе, щоб залучити та полегшити в’їзд, полегшити процедуру отримання робочої візи українцям. Для Польщі українці є неймовірно зручними донорами економіки, – пояснив політолог.

У МЗС Польщі розповіли, кого з українців не пустять до країниВлада Польщі хоче запустити процедуру, яка унеможливить в'їзд до країни людям, що сповідують антипольські погляди.

На його думку, в цьому аспекті побоювань немає.

Однак, уточнив він, існує ще політична складова, де ми можемо отримати поганий результат.

«Зважаючи на ескалацію українсько-польського протистояння в умовах війни України з РФ, саме тут можуть бути негативні наслідки. Не виключені негативні прояви для позиції України в ЄС, для позиції щодо України під час ухвалення рішень щодо продовження санкцій проти РФ. Така проблема дійсно існує», – резюмував Андрій Дуда.

Нагадаємо, Польща погрожує запустити процедуру, що не дозволить громадянам України з антипольськими поглядами в'їхати до країни. В МЗС України заявили, що не мають антипольських настроїв.

Як повідомлялося раніше, в Польщі були затримані 17 громадян України через порушення трудового законодавства.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал