У відповідь на заяви Польщі Порошенко скликає надзвичайне засідання

Читать на русском
Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання на тлі резонансних заяв представників польської влади на адресу України.

Президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України та Польщі на тлі резонансних заяв польської влади.

Про це на сторінці в Facebook повідомив прес-секретар президента України Святослав Цеголко, передає «Слово і Діло».

«Задля зміцнення стратегічного партнерства між Україною та Республікою Польща та щоб уникнути подальшої ескалації напруги, усвідомлюючи необхідність вирішення будь-яких проблемних питань у двосторонніх відносинах виключно в цивілізований європейський спосіб, президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України та Польщі», – йдеться в повідомленні.

МЗС відповіло Дуді на «антипольські настрої» українських політиківУкраїна не має наміру політизувати історичне минуле українсько-польських відносин і дотримуватиметься конструктивної позиції.

Цеголко додав, що резонансні заяви з боку представників офіційної польської влади на адресу України та її керівництва, що лунають останнім часом, «викликають серйозне занепокоєння та не можуть залишатися без належного реагування».

Він також нагадав, що МЗС України вчора наголосило, що «в проєвропейській політиці української влади немає політиків, які мали б антипольські настрої. Україна – це стратегічний партнер Польщі».

Консультаційний комітет є дорадчим органом, що покликаний сприяти реалізації домовленостей між главами обох держав, спрямованих на поглиблення дружніх відносин між Україною й Республікою Польща, який очолюють зовнішньополітичні радники президентів.

Нагадаємо, напередодні президент Польщі Анджей Дуда закликав керівництво України не призначати на високі посади осіб з антипольськими поглядами.

Очільник МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Україна «використовує» Польщу, розраховуючи на підтримку за будь-яких обставин.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал