Новий пакт про військову співпрацю підпишуть 20 країн

Читать на русском
Угода про створення Постійної структурованої співпраці може стати найбільшим стрибком у оборонній політиці ЄС протягом десятиліть.

У Брюсселі 13 листопада 20 країн-членів Європейського Союзу підпишуть новий пакт про оборону для спільного фінансування проектів та розвитку військових можливостей.

Про це повідомляє Euractiv, передає «Слово і Діло».

Зазначається, що угода про створення Постійної структурованої співпраці (PESCO) може стати найбільшим стрибком у оборонній політиці ЄС протягом десятиліть.

Франція та Німеччина, які просувають цей проект, сподіваються, що відповідна угода змусить держави долучитися до більш тісної оборонної співпраці, яка стосується військ та зброї.

Але між Парижем та Берліном залишаються розбіжності щодо зобов'язань країн в рамках пакту. Франція хоче, щоб основна група урядів вносила гроші та військові активи до PESCO, а також закликає до готовності втручатися в події за кордоном.

Німеччина прагнула розширити пакт, щоб зробити його інклюзивним, що, на думку деяких експертів, може зробити його менш ефективним.

Поки що Франція, Німеччина, Італія, Іспанія та 16 інших країн-членів ЄС пообіцяли долучитися до пакту, який формально може бути запущений, коли лідери ЄС зустрінуться в грудні.

Деякі інші члени ЄС, включаючи Данію, Португалію та Мальту, ще не взяли на себе публічні зобов'язання. Очевидно, що Британія, яка має намір залишити ЄС, не братиме участі в проекті.

Французькі дипломати заявили, що в пакті будуть кілька сфер, в яких уряди ЄС будуть згодні співпрацювати та вкладати кошти, включаючи військові операції ЄС, інвестиції тощо. Пропозиції для PESCO включають роботу зі створення Європейського медичного командування та мережі логістичних центрів у Європі, створення Європейського центру з реагування на кризові ситуації та спільні навчання військових офіцерів.

Одним із головних завдань проектує скорочення кількість систем зброї та запобігання дублюванню, щоб заощадити гроші та покращити спільні операції.

Раніше в НАТО домовилися про створення нового центру кібероперацій у межах рамкової схеми адаптованої командної структури НАТО.

Також Рада Європи ухвалила рішення щодо України без російських правок.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...