Рева розповів про недержавні пенсійні фонди

Читать на русском
Накопичувальна загальнообов'язкова пенсійна система повинна бути недержавною, а внески в неї повинні платити працівники, а не роботодавці.

Накопичувальна загальнообов'язкова пенсійна система повинна бути недержавною, а внески в неї повинні платити працівники, а не роботодавці.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева в ході круглого столу 12 жовтня, передає «Слово і Діло».

Підвищення пенсій: за рахунок чого та як проведуть осучасненняВід сьогодні пенсійні зміни офіційно набули чинності й пенсіонери почнуть отримувати вже перераховані виплати. Де взяли кошти та чи вистачить їх, розбиралися експерти.

«У сьогоднішньому законі передбачено, що загальнообов'язкова державна пенсійна система повинна бути державною. Якщо залишається норма цього закону, то люди, які повинні платити внески, мають потрапляти в цей державний накопичувальний фонд, хоча багато експертів і народних депутатів, і особисто я вважаю, що це повинні бути недержавні фонди», - сказав він.

Рева додав, що накопичувальна система повинна бути обов'язковою, однак громадянин повинен сам обирати недержавний пенсійний фонд.

На його думку, солідарна пенсійна система є питанням соціального забезпечення, а накопичувальна пенсійна система залежить від фінансових можливостей, оскільки акумульовані в ній кошти необхідно вигідно вкладати.

«Якщо це будуть недержавні фонди, виникає питання, хто повинен платити. Сьогодні в солідарну систему платить роботодавець ЄСВ (єдиний соціальний внесок - ред). Якщо ми говоримо про накопичення, то я думаю - хоча тут можуть бути різні думки - що повинен платити сам працівник, зі свого заробітку, тому що це його кошти, які він повинен накопичити», - сказав міністр соцполітики.

Накопичувальний пенсійний фонд - це цільовий позабюджетний фонд, на який надходять внески застрахованих людей. Внески знаходяться на накопичувальних пенсійних рахунках та інвестуються з метою отримання доходу на користь застрахованих.

Раніше стало відомо, коли почнуть виплачувати підвищені пенсії.

Нагадаємо, 11 жовтня вступила в силу пенсійна реформа.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал