Нідерланди змінять законодавство заради справи MH17

Читать на русском
Нідерланди запровадять заочне засудження, щоб винести вирок у справі про збитий на Донбасі малайзійський літак рейсу MH17.

Нідерланди запровадять заочне засудження, щоб винести вирок у справі про збитий на Донбасі малайзійський літак рейсу MH17.

Про це сказала заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль в інтерв’ю «Громадському», передає «Слово і Діло».

Вона нагадала: «Ми підписали двосторонню угоду про передачу юрисдикції на притягнення до відповідальності винних у збитті літака».

«Звичайно, угода – компромісний варіант, на який усі змушені були погодитися, зважаючи, що резолюція Радбезу ООН щодо створення окремого трибуналу не пройшла (рішення заблокувала Росія – ред.). Ми знайшли найбільш виважену формулу, щоб здійснилося правосуддя», – пояснила Зеркаль.

Роковини MH17: у МВС прокоментували можливість заочного судуРадник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк вважає можливим проведення заочного суду щодо винуватців трагедії літака MH17.

«Щоб ратифікувати угоду, потрібен певний час. Вона пов’язана з правами людини та з різними засадами вчинення правосуддя. Поза тим, слідство ще не завершено. Гадаю, очікувати на швидкі результати не варто», – уточнила вона.

За словами чиновниці МЗС, «голландці мали побоювання щодо заочного засудження».

«Ми не можемо віддати наших громадян, ми можемо лише передати їх на час судового процесу або забезпечити відеозв’язок. Це буде викликом і для української, і для нідерландської судових систем», – пояснила Зеркаль.

На запитання, чи існує в Нідерландах практика заочного засудження, вона відповіла: «Вони вносять зміни до законодавства. Тому так довго тривали переговори щодо угоди».

«Для того, щоб зробити це можливим, разом із подачею на ратифікацію цієї угоди вони подаватимуть зміни до свого кримінального та кримінального процесуального кодексів. В угоді прописано, що це буде голландське право й що рішення виноситиме голландський суд», – сказала Зеркаль.

Вона також повідомила, що від ідеї «гібридного трибуналу» відмовилися як від найбільш затратного способу.

«Створення окремого суду – компромісне рішення. Справді, заочне засудження є єдиним варіантом. Хоча, доки триває слідство та відбуватиметься судовий процес, можливо, щось зміниться в Раді безпеки ООН. Ми сподіваємося на краще», – сказала Зеркаль.

Родичі жертв катастрофи Боїнга MH17 протестують біля посольства РФ в ГаазіБлизько загиблих в авіакатастрофі малайзійського Boeing рейсу MH17 протестують під посольством РФ в Гаазі.

За її словами, слідство триває довго, бо «слідчі мали не лише ознайомитися з уламками, а й прослухати дуже багато переговорів, вивчити всі комунікації, які тоді відбувалися».

«Щоб дістатися командирів, треба ще провести дуже багато роботи», – зазначила Зеркаль.

Вона наголосила, що суду потрібно надати докази з усіма експертизами й свідченнями: «Прокуратура Нідерландів дуже прискіплива. На кожному етапі вони мають бути впевненими, що суд прийме до розгляду всю доказову базу, яку вони мають».

Зеркаль додала, що слідча група постійно працює в СБУ, а слідчі послідовно аналізують події.

«Через відеозв’язок мають залучити свідків, так само долучать фактичних підозрюваних. Це доволі новий процес», – резюмувала Зеркаль.

Зазначимо, Євросоюз сподівається, що всі країни сприятимуть розслідуванню трагедії рейсу МН17 і допоможуть притягнути до відповідальності винних у катастрофі.

Також у Міністерстві закордонних справ Австралії розглядають можливість заочного суду щодо винуватців трагедії MH17.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...